fot. UG Kobylnica

Torby ratownicze do udzielania pierwszej pomocy i przenośne zestawy oświetleniowe trafiły do sześciu jednostek OSP z Gminy Kobylnica. Zakup wyposażenia o wartości około 37 tysięcy złotych był możliwy dzięki środkom przyznanym z Funduszu Sprawiedliwości.

fot. UG Kobylnica

Tylko w ciągu ostatnich kilku tygodni jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych, które działają na terenie Gminy Kobylnica, dwukrotnie uzupełniały swoje wyposażenie o nowoczesny sprzęt. Pod koniec czerwca, dzięki projektowi realizowanemu w partnerstwie z trzema samorządami, w remizach i wozach strażackich pojawił się sprzęt o wartości około 865 tysięcy złotych. Dzięki tym środkom zakupiono m.in.: przecinarki spalinowe, wyciągarki samochodowe, hydrauliczne wyposażenie ratownicze i motopompy.

13 sierpnia strażacy-ochotnicy z Gminy Kobylnica znów wzbogacili się o nowy sprzęt, który ma im pomóc w jeszcze skuteczniejszym pełnieniu codziennej służby. Tym razem starania samorządu zaowocowały pozyskaniem pieniędzy z ogólnopolskiego Funduszu Sprawiedliwości. Do sześciu jednostek trafił sprzęt o wartości ok. 37 tysięcy złotych.

– Jednostki w Lubuniu, Sycewicach i Wrzącej otrzymały torby ratownicze R1 do udzielania pierwszej pomocy. Strażacy z Sierakowa, Kruszyny i Lulemina zostali wyposażeni w przenośne zestawy oświetleniowe – mówi Wójt Gminy Kobylnica, Leszek Kuliński. Kolejny sukces w naszych staraniach jest dowodem tego, że nieustannie myślimy o bezpieczeństwie naszych mieszkańców – dodaje.

Fundusz Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości, działa od września 2017 r. Fundusz rozporządza pieniędzmi zasądzanymi od sprawców przestępstw.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.