Już jest oficjalny klip do utworu „Muszkieterowie Szpiku”. Zobacz koniecznie

14 lipca 2017r. | Drukuj

Utwór został nagrany w ramach współpracy pomiędzy Stowarzyszeniem Muszkieterowie Szpiku oraz uczestnikami projektu Hip-Hop „Drugą szansą” w resocjalizacji. Stowarzyszenie przeprowadza akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku oraz zgłasza pacjentów chorych na białaczkę do jednej z baz dawców komórek macierzystych i szpiku w Polsce. Utwór został w całości nagrany w COLAB Studio w Ustce. Wykonawcami utworu są EndRiu, Patrycja Woszczyna oraz DJ. Zel. Realizacją teledysku zajęła się firma FlySeo ze Słupska

fot. facebook/ Hip-hop druga szansa

Ponadto Stowarzyszenie specjalizuje się w terapii śmiechem i zabawą, która prowadzona jest na oddziałach onkologii i hematologii dziecięcej oraz oddziałach pediatrycznych szpitali w Gdańsku, Słupsku, Koszalinie, domowych hospicjach oraz placówkach opiekuńczo-wychowawczych.

– Nie pozostaje mi nic innego, jak tylko pochylić czoła nad zorganizowanym przedsięwzięciem, którego celem jest zachęcenie społeczeństwa do pomagania chorym dzieciom. Teledysk MUSZKIETEROWIE SZPIKU pokazuje, jak wielką pracę wykonuje każdy dawca szpiku, a także możemy zapoznać się z ofertą przygotowaną przez słupskie stowarzyszenie Muszkieterów. W połączeniu z hip-hopem wyszedł teledysk w słusznej sprawie. Dziękuję wszystkim zaangażowanym osobom i instytucjom w realizację projektu. Razem możemy więcej! – mówi Przemysław Kaca, koordynator projektu Hip-Hop „Druga Szansa”.

Muszkieterowie Szpiku finansują leczenie m.in. nierefundowane np. chemioterapie nowotworów, operacje, lekarstwa, specjalistyczne leczenie różnymi metodami itp. Pomagają również w codziennym leczeniu podopiecznych – w kosztach jakie muszą ponosić na leki, opatrunki, sprzęt medyczny, badania, rehabilitację – dzięki temu podopieczni mogą pokonywać chorobę. Zakładają specjalne subkonta na pomoc dzieciom oraz osobom chorym. Stowarzyszenie nie zatrudnia osób, działa w oparciu o pracę wolontariacką.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja@gazetakaszubska.pl

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz