Rybactwo i rybołówstwo na Pomorzu. Wystawa w lęborskim muzeum

08 czerwca 2017r. | Drukuj

Muzeum w Lęborku oraz Galeria „Strome Schody” serdecznie zaprasza 9 czerwca (piątek) o godz. 18.00 na otwarcie wystawy „Rybactwo i rybołówstwo na Pomorzu”. Patronat honorowy nad wystawą objął senator Kazimierz Kleina – przewodniczący Kaszubskiego Zespołu Parlamentarnego.

mat. prasowe

Ekspozycja etnograficzna powstała ze zbiorów muzeów pomorskich: Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku, Muzeum Narodowego w Gdańsku, Muzeum Ziemi Puckiej im. F. Ceynowy, zbiorów Biblioteki Miejskiej w Łebie oraz zbiorów własnych muzeum i osób prywatnych.

Celem wystawy jest przybliżenie zwiedzającym wiedzy z zakresu rybactwa i rybołówstwa od czasów najdawniejszych po współczesne. Odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć najdawniejsze narzędzia służące do połowu zarówno ryb morskich jak i słodkowodnych, zobrazowane zostaną różne techniki i metody połowu, które silnie są związane z tradycją i wierzeniami ludowymi. Zaprezentowane zostaną tu także sposoby przechowywania oraz przyrządzania darów morza, które są jednym z głównych składników kuchni pomorskiej. Sięgniemy także do zdjęć i pamiątek gromadzonych przez mieszkańców okolic, którzy pracowali lub pracują w tym zawodzie.

Ekspozycję będzie można oglądać do końca września.


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja@gazetakaszubska.pl

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz