sobota, 20 kwietnia, 2024
Strona główna Tagi Muzeum w Leborku

Tag: Muzeum w Leborku

Rybactwo i rybołówstwo na Pomorzu. Wystawa w lęborskim muzeum

Muzeum w Lęborku oraz Galeria "Strome Schody" serdecznie zaprasza 9 czerwca (piątek) o godz. 18.00 na otwarcie wystawy "Rybactwo i rybołówstwo na Pomorzu". Patronat honorowy nad wystawą objął senator Kazimierz Kleina - przewodniczący Kaszubskiego Zespołu Parlamentarnego.

Niezwykłe znalezisko sprzed ponad 1700 lat

We wsi Czarnówko koło Lęborka archeolodzy odkryli w grobowcu szklana rybę. Przedmiot pochodzi prawdopodobnie z terenów Cesarstwa Rzymskiego. Archeolodzy mają kilka teorii jak trafił na Pomorze.

Wspomnienie Alfreda Lubockiego

W tym roku obchodzimy 100. rocznicę urodzin kaszubskiego malarza i rzeźbiarza Alfreda Lubockiego, który urodził się 7 lipca 1914 r. w Lęborku (wtedy Lauenburg).

Już wkrótce Średniowieczna Noc Muzeów

17 maja kolejna Średniowieczna Noc Muzeów w Lęborku. W tym roku lęborskie Muzeum oraz Lęborskie Bractwo Historyczne zapraszają na przygotowane wydarzenia pn. "Kolorowy świat kuglarzy" w godz. 20.00 - 24.00.

Autyzm bez tajemnic w powiecie lęborskim

Marsz dla Autyzmu rozpoczął obchody Światowego Dnia Autyzmu Powiatu Lęborskiego zorganizowanego przez Stowarzyszenie „Niebieski Skarb”. Było to pierwsze tego typu wydarzenie w historii Lęborka.

Średniowieczne tańce i zwyczaje prezentowano w Lęborku

W sobotę średniowieczne obwarowania miejskie zatętniły dawnym tańcem i muzyką. Wszystko za sprawą corocznych Warsztatów i Pokazów Tańców Dawnych w tym roku zorganizowanych w ramach wojewódzkich Dni Otwartych Projektów Unijnych.

Lęborskie Muzeum zaprasza na wystawę

W Muzeum w Lęborku w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa prezentowana będzie niezwykle bogata kolekcja zabytków archeologicznych. Wystawę będzie można oglądać w dniach 7-8 września. Wstęp bezpłatny.

Uszyj sobie maskotkę w lęborskim muzeum

W ramach programu "CHILDHOOD. Remains and heritage. DZIECIŃSTWO. Z przeszłości w przyszłość" w lęborskim muzeum odbędą się warsztaty szycia maskotek i zabawek "Szmaciankowe mini zoo".

„MY HERITAGE” Tomasza Sobisza w lęborskim muzeum

Dziś, 5 kwietnia w "piwnicy" lęborskiego muzeum odbędzie się wernisaż wystawy artysty-rzeźbiarza Tomasza Sobisza. Wystawa nosi tytuł "MY HERITAGE". Start o godzinie 18.00.

Muzeum prosi o zdjęcia z dzieciństwa

W związku z realizacją projektu "Dzieciństwo. Z przeszłości w przyszłość" oraz międzynarodową wystawą obwoźną nt. dzieciństwa na przestrzeni lat, Muzeum w Lęborku zwraca się z prośbą o przekazanie pamiątkowych zdjęć z okresu dzieciństwa.
2,137FaniLubię
303ObserwującyObserwuj

Czytaj także

Trzecie wydanie „Felix Cassubia”. Świąteczna płyta z kolędami kaszubskimi

„Felix Cassubia” - zbiór najpiękniejszych kolęd w nowej odsłonie. Właśnie ukazało się trzecie wydanie najpiękniejszych, profesjonalnie zaaranżowanych i nagranych w Studiu im. Czesława Niemena...