W słupskiej bibliotece rozmawiano o miastach rejencji koszalińskiej

15 maja 2017r. | Drukuj

10 maja br. w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku odbyło się spotkanie autorskie z dr. Kacprem Pencarskim, pracownikiem Instytutu Historii i Politologii Akademii Pomorskiej w Słupsku, dotyczące jego najnowszej publikacji „Gospodarka miast rejencji koszalińskiej w latach 1918–1938”. Spotkanie poprowadził członek KNH AP Tomasz Częścik.

Fot. GK

Promocja książki, która dotyczy regionu Pomorza Zachodniego, cieszyła się dużym zainteresowaniem, co poskutkowało owocną dyskusją na koniec spotkania.

Publikacja dra Kacpra Pencarskiego pt. „Gospodarka miast rejencji koszalińskiej w latach 1918–1938″ stanowi analityczno-syntetyczne podejście do problemów związanych z gospodarką miast rejencji, jak i ich otoczeniem mikro- i makroregionalnym. Uwarunkowania gospodarcze, w jakich funkcjonowały miasta wschodniej części rejencji koszalińskiej, wynikały nie tylko z ogólnoniemieckich tendencji politycznych i gospodarczych, ale i z właściwych tylko i wyłącznie lokalnych uwarunkowań ekonomicznych, potęgujących problemy władz samorządowych oraz podmiotów uczestniczących w gospodarce regionu.

Fot. GK

– Po raz kolejny organizowane przez nas spotkanie autorskie z pracownikiem Instytutu Historii i Politologii Akademii Pomorskiej okazało się strzałem w dziesiątkę. Odwiedziło nas wiele osób zainteresowanych regionalnym tematem. Zatem już wiemy na jaką problematykę głównie kłaść nacisk.- mówi Patrycja Jędrzejewska, wiceprezes i rzecznik Koła Naukowego Historyków Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Fot. GK

Organizatorzy: Koło Naukowe Historyków AP przy współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną.

Redaktorzy Gazety Kaszubskiej informują, iż wkrótce ukaże się wywiad z dr. Kacprem Pencarskim, który będzie dotyczył jego pracy nad książką Gospodarka miast rejencji koszalińskiej w latach 1918–1938″.  Zapraszamy już niedługo!


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja@gazetakaszubska.pl

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Darmowy kurs języka esperanto w Słupsku. Trwają zapisy
Wiele tematów poruszono podczas wczorajszego Konwentu Wójtów i Burmistrzów Powiatu Słupskiego
Pasażerowie słupskiego PKSu: wożą nas jak worki z ziemniakami
W Gdyni otwarto aleję Andrzeja Wajdy
Mieszkańcy wybrali. Wyniki Kobylnickiego Budżetu Obywatelskiego
Kamienne Gody Jadwigi i Alojzego Groth z Tuchomia
W tym roku gościem słupskiej Konferencji Naukowej Doktorantów będzie znany publicysta Piotr Zychowicz
Już w najbliższą sobotę Słupsk ponownie stanie się miejscem obrad doktorantów historii

Najnowsze komentarze