Swarovski otwiera globalne centrum usług w Gdańsku

02 lutego 2017r. | Drukuj

Swarovski – od 1895 roku czołowy producent szlifowanego kryształu na świecie, którego wyroby nie tylko dodają blasku i prestiżu biżuterii, zegarkom oraz akcesoriom odzieżowym, ale także błyszczą na pokazach haute couture i jako elementy nowoczesnych artykułów oświetleniowych – otwiera w tym roku nową siedzibę w Gdańsku. To tu w ciągu najbliższych kilku lat, w zgodzie z wartościami firmy, powstanie globalne centrum usług Swarovskiego.

mat. prasowe

Aby utrzymać swoją wiodącą pozycję na światowych rynkach, Swarovski nieustannie poszukuje metod usprawnienia i dostosowania swoich procesów biznesowych. Otwarcie globalnego centrum usług w Gdańsku wpisuje się w globalną strategię firmy mającą na celu maksymalne usprawnienie działania działu finansowo-administracyjnego, a tym samym zapewnienie marce dalszych sukcesów. W ramach tej inicjatywy wybrane funkcje działu finansowo-administracyjnego przejmie nowa gdańska jednostka.

„Decyzja o systematycznej budowie  nowego  globalnego centrum usług w Gdańsku jest wynikiem wnikliwej ewaluacji tej lokalizacji. Profesjonalizm i ogromne zaangażowanie przedstawicieli władz stworzyło solidną podstawę do długotrwałych zobowiązań z naszej strony”, stwierdził Marcel Angst, wiceprezes ds. operacyjnych finansów i administracji.

„Dzisiejsze wydarzenie potwierdza, że jesteśmy wiarygodnym i szalenie atrakcyjnym partnerem dla firm o zasięgu globalnym  Z dumą witamy firmę Swarovski na Pomorzu”, mówi Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego i dodaje: „Jest to również wynik udanej współpracy pomiędzy przedstawicielami władz krajowych i lokalnych, koordynowanej przez inicjatywę Invest in Pomerania”.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z decyzji firmy Swarovski o otwarciu swojego globalnego centrum usługowego właśnie w Gdańsku. Ta inwestycja pokazuje, że nasz region jest w stanie dostarczyć utalentowanych pracowników, którzy świetnie poradzą sobie z obsługą różnorodnych i zaawansowanych procesów takiej firmy jak Swarovski”, powiedział Paweł Adamowicz, prezydent miasta Gdańska.

Inwestycja firmy Swarovski otworzy dla trójmiejskich pracowników szeroki wachlarz możliwości zawodowych: „W firmie Swarovski cenimy ludzi z pasją, zaangażowanych, takich którzy inspirują i zarażają entuzjazmem swoje otoczenie. Poszukujemy kompetentnych osób chcących pracować w firmie o silnej i rozpoznawalnej marce, za którą stoją wartości wypracowane w 120 letniej historii firmy. Nasza działalność w Gdańsku zakłada w przyszłości rozbudowę zespołów procesowych jak również centrów wiedzy. Jako globalne centrum usług nasz zespół będzie rozwijał i dostarczał kompleksowe rozwiązania biznesowe wszystkim oddziałom firmy Swarovski”, mówi Wojciech Krygowski, Dyrektor Zarządzający Swarovski GBS Hub & Spokes.

Nowa lokalizacja firmy Swarovski będzie powstawała etapowo: dyrektor zarządzający rozpoczął tworzenie niewielkiego zespołu i stopniowe organizowanie prac oddziału. Oficjalne otwarcie stałego biura firmy Swarovski GBS będzie miało miejsce latem 2017 roku.


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz