Pójdziemy nowym tunelem

31 stycznia 2011r. | Drukuj

W Gdyni zakończył się kolejny etap przebudowy węzła Wzgórze św. Maksymiliana. Od wtorku 1 lutego 2011 od godz. 10.00 piesi przedostawać się będą na drugą stronę ul. Władysława IV korzystając z podziemnego tunelu, który znajduje się na wysokości przystanku SKM.

fot. UM Gdynia

Wraz z otwarciem tunelu pod ul. Władysława IV  zamknięte zostanie tymczasowe przejście dla pieszych przez obie jezdnie na tej ulicy  przy dojściu do SKM. Sygnalizacja świetlna zostanie odłączona, a w pasie rozdziału drogowcy ustawią płotki uniemożliwiające przechodzenie pieszych przez jezdnie.

fot. UM Gdynia

Pozostały fragment tunelu pod ul. Świętojańską zostanie oddany do użytku w późniejszym terminie. Dzięki budowie będzie można bezpiecznie i szybciej przejść od przystanku SKM Wzgórze św. Maksymiliana do Skweru Plymouth. Wszystkie prace maja się zakończyć  8 marca 2011. Przez nowy węzeł będzie mogło przejechać nawet 5200 pojazdów na godzinę, czyli o 44% więcej niż przed przebudową. Koszt inwestycji to prawie 60 mln zł, z czego dofinansowanie UE wynosi ponad 48%.


Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz