Pierwsze szlify oficerskie – promocja absolwentów AMW

27 sierpnia 2014r. | Drukuj

W piątek, 29 sierpnia odbędzie się promocja absolwentów Akademii Marynarki Wojennej na pierwszy stopień oficerski. Uroczystość rozpocznie się o godzinie 10.00 na pokładzie historycznego niszczyciela ORP „Błyskawica”. Pierwszym, który otrzyma oficerskie szlify i kordzik, będzie tegoroczny prymus, bosman podchorąży Radosław Kiciński. Promocji dokona szef Sztabu Generalnego WP generał Mieczysław Gocuł.

fot. AMW

fot. AMW

Dzień wcześniej, 28 sierpnia, odbędzie się uroczystość wręczenia dyplomów ukończenia Akademii Marynarki Wojennej. Ceremonia rozpocznie się o godzinie 12.00 w Auli im. Króla Zygmunta II Augusta (wejście od ulicy Grudzińskiego).

W tym roku na pierwszy stopień oficerski zostanie wypromowanych 39 tegorocznych absolwentów i absolwentek Akademii Marynarki Wojennej. W gronie przyszłych podporuczników marynarki 28 słuchaczy (w tym 7 kobiet) studiowało na Wydziale Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego, a 11 (1 kobieta) na Wydziale Mechaniczno-Elektrycznym.

Prymusem został bosm. pchor. Radosław Kiciński. W dalszej kolejności doskonałe wyniki w nauce osiągnęły bosm. pchor. Izabela Bielawska i bosm. pchor. Marta Gortad. Warto zaznaczyć, iż średnia wyliczana jest nie tylko z ocen otrzymywanych za naukę. W końcową ocenę wchodzi kilka składowych. Student wojskowy otrzymuje oceny z egzaminu oficerskiego, od przełożonych i od środowiska, czyli swoich kolegów i koleżanek, a także oceniana jest jego aktywność społeczna.

Po akcie promocji trzech najlepszych studentów otrzyma wyróżnienia. Prymusowi zostanie wręczona nagroda Prezydenta RP – honorowa broń biała – Pałasz Honorowy Marynarki Wojennej. Natomiast absolwenci, którzy ukończyli z II i III lokatą otrzymają nagrody rzeczowe odpowiednio od Ministra Obrony Narodowej i od Rektora-Komendanta AMW. W uroczystości udział wezmą: Kompania Reprezentacyjna MW RP, Orkiestra Reprezentacyjna MW RP oraz kompania honorowa AMW w ubiorach historycznych. Całość zakończy defilada wszystkich pododdziałów, wraz z absolwentami już jako podporucznikami Marynarki Wojennej.


Tagi: , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz