Coś nowego pojawiło się w naszym mieście Łeba - GazetaKaszubska.pl

Coś nowego pojawiło się w naszym mieście Łeba

Co roku latem różne instytucje oraz rodzime organizacje pozarządowe wprowadzają różnorakie formy spędzenia czasu wolnego dla naszych gości i mieszkańców miasteczka. W tym roku swoje podwoje w świetlicy Boleniec otworzyło Kino pod żaglami.
Coś nowego pojawiło się w naszym mieście Łeba Ewa Horanin
 
Prezes LOT Łeba – Błękitna Kraina
04 lipca 2014r.

Jest to pomysł stowarzyszenia Rodzina Kolpinga, która w Łebie ma swoja siedzibę przy parafii świętego Jakuba Apostoła przy obwodnicy o tej samej nazwie.

Kino rozpoczęło swą działalność w dniu 23 czerwca i jak na razie, wg. repertuaru będzie grało do 31 sierpnia. W dni powszednie projekcje odbywają się o godzinie 20 – tej, a w niedzielę o 20.30, I uwaga na każdą projekcję jest wstęp wolny! Kino ma bogaty repertuar, każdy fan dużego ekranu znajdzie tu coś dla siebie.

kino-pod-zaglami

Perełką repertuaru są filmy w języku kaszubskim. 28 lipca będzie dniem inauguracji filmów kaszubskich pod nazwą „Kaszubi, Morze i Pomorze”. To hasło będzie, bowiem przyświecało wszystkim filmom wyświetlanym w języku kaszubskim. Po projekcjach przewidziane są spotkania ze scenarzystami, występy zespołów.

Ostatnim dniem pokazów filmów kaszubskim jest dzień 24 sierpnia, nadmienić tu należy, że zbiega się on z dwudniowym (23 – 24.08) wydarzeniem pn. Kaszubskie Camino, ale o tym Drodzy Czytelnicy w następnym artykule.

Szczegółowy repertuar można znaleźć na stronie www.kolping.org.pl

W moim krótkim artykule piszę nie tylko o innowacyjnej działalności kulturalnej, ale też o nowej atrakcji naszego miasta, alternatywnym spędzeniu wolnego czasu, poznania przez naszych gości tradycji, piękna ziemi pomorskiej, przybliżenia języka, którego kaszubskie rodziny chronią od pokoleń. Dla turysty z głębi kraju będzie to mam nadzieję „wisienka na torcie”.

Prezes Zrzeszenia o/ Kaszubsko Pomorskiego w Łebie Ewa Horanin

 


Opublikowano w: Komentarze i opinie
Tagi: , , , ,
 
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz