Dlaczego trzeba i należy wziąć udział w wyborach - GazetaKaszubska.pl

Dlaczego trzeba i należy wziąć udział w wyborach

Już 25 maja 2014 roku (w niedzielę) odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Te wybory zadecydują o roli i znaczeniu Polski w Europie.
Dlaczego trzeba i należy wziąć udział w wyborach Jan Kulas
 
Członek Rady Naczelnej ZKP, były poseł RP trzech kadencji.
20 maja 2014r.

75 lat temu w Berlinie nasi Rodacy, w Kaszubi, ustanowili „Pięć Prawd Polaka”. W pierwszej prawdzie zapisano: „Jesteśmy Polakami”. Ta prawda świadczy o naszej świadomości i patriotyzmie. W czwartej prawdzie nie przypadkiem napisano: „Co dzień Polak Narodowi służy!”. Obecnie tym dniem jest dla nas dzień 25 maja 2014 roku.

Trzeba i należy wziąć udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Po pierwsze, możemy wpłynąć na kształt i kierownictwo Wspólnoty Europejskiej. Po drugie, tym razem oddamy głos nie tylko za Europą pokoju i dostatku, ale także w sprawie wzmocnienie jej bezpieczeństwa na wschodnich granicach. Jak wiadomo Polska graniczy z Ukrainą i Federacją Rosyjską. Pokój i bezpieczeństwo, to najbardziej uniwersalne i pożądane wartości. Po trzecie, przyznane nam 441 miliardów złotych trzeba mądrze zagospodarować, tak aby jak najwięcej środków trafiło na Pomorze i bezpośrednio do naszych gmin. Po czwarte, waży się oblicze ideowe współczesnej Europy. Mamy szansę oddać głos na rzecz Europy z tradycjami i chrześcijańskim rodowodem, ale także za Europą nowoczesną i tolerancyjną. Po piąte, „Jesteśmy Polakami”. Nasz wielki papież Jan Paweł II uczył nas, że wolności i demokracji nie można tylko posiadać. Trzeba dbać o jej jakość i najwyższe standardy. Tylko poprzez liczny i świadomy udział w akcie wyborczym możemy zapewnić naszej wolności, w kraju i w Europie, najwyższą jakość.


Opublikowano w: Komentarze i opinie
Tagi: ,
 
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz