Największa norweska grupa mediowa będzie działać w Trójmieście

14 maja 2014r. | Drukuj

Gdańsk przykuł uwagę norweskiej firmy Schibsted Media Group, jednej z największych firm medialnych w Europie, zatrudniających 7000 pracowników w 29 krajach. Według Norwegów Trójmiasto wybrano jako idealne miejsce dla nowej inwestycji.

Wymiana informacji między zespołami pracującymi dla różnych partnerów jest ważną częścią firmowej kultury w Schibsted Tech Polska.

Wymiana informacji między zespołami pracującymi dla różnych partnerów jest ważną częścią firmowej kultury w Schibsted Tech Polska.

– Gdańsk jest dla nas bardzo atrakcyjną lokalizacją ze względu na bezpośrednie loty do krajów skandynawskich i krótki czas podróży. Decydującym kryterium była również przyjazna atmosfera miasta i bliskie relacje ze Skandynawią – wyjaśnia Stig A. Waagbø, CEO Schibsted Tech Polska.

 Firma Schibsted Tech Polska rozpoczęła już rekrutację programistów do nowego oddziału w Gdańsku. – Początkowo mamy zamiar zatrudnić 20 programistów, ale planujemy możliwość dalszego rozwoju na terenie Trójmiasta – mówi Tomasz Zarzeczny, Manager gdańskiego oddziału.

 Schibsted Tech Polska powstała w Krakowie w styczniu 2012 roku i szybko rozrosła się do 120 pracowników. Firma stanowi centrum programowania dla 12 różnych spółek, związanych z grupą mediów z Norwegii i Szwecji.

 Jak wyjaśniaprezes SCHIBSTED Tech Polska, Stig A. Waagbø,wyzwania rekrutacyjne na krakowskim rynku pracy spowodowały podjęcie decyzji o stworzeniu nowego oddziału w Gdańsku. Ma on również nadzieję, że rekrutacja na dwóch rynkach pozwoli firmie szybciej sie rozwijać.

 – Inwestycja firmy Schibsted to potwierdzenie, że Gdańsk jest silnym europejskim ośrodkiem IT, który przyciąga firmy szukające ambitnych i dobrze wykwalifikowanych pracowników. Obecność w Gdańsku kolejnej firmy ze Skandynawii wzmacnia współpracę z tym ważnym dla nas obszarem Europy” – mówi Paweł Adamowicz, Prezydent Miasta Gdańska.

 Programiści w Gdańsku będą pracować dla różnych firm z Schibsted Media Group. W pierwszym etapie działalności będą pomagać w realizacji krótkoterminowych projektów rozwojowych.

Tomasz Zarzeczny będzie zarządzał nowym oddziałem Schibsted Tech Polska w Gdańsku.

Tomasz Zarzeczny będzie zarządzał nowym oddziałem Schibsted Tech Polska w Gdańsku.

Schibsted jest właścicielem głównych wydań norweskich i szwedzkich gazet, takich jak VG i Aftenposten (Norwegia) i Aftonbladet (Szwecja). Obecnie wszystkie domy mediowe mają własne zespoły rozwojowe w Schibsted Tech Polska. Firma dostarcza rozwiązania oparte o najnowsze technologie webowe, mobilne i smartTV, wykorzystując lekkie metodyki tworzenia oprogramowania.

 Według Waagbø, ustanowienie siedziby w Gdańsku jest „historycznym krokiem” dla Schibsted Tech Polska. – Jesteśmy bardzo wdzięczni za wspaniałą pomoc i profesjonalne doradztwo, które otrzymaliśmy od Agencji Rozwoju Pomorza SA oraz InvestGDA, partnerów inicjatywy Invest in Pomerania, w trakcie wyboru Gdańska na nowy oddział firmy – mówi Stig A. Waagbø.

Schibsted jest również dużym globalnym graczem w mediach internetowych sektora ogłoszeń, posiadającym biura w 28 krajach i będącym właścicielem największych internetowych stron ogłoszeniowych w Norwegi, Szwecji i Francji, a grupa mediowa jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Oslo.

Wizją Grupy jest ”Kształtowanie mediów jutra. Dzisiaj”. Schibsted często wymieniany jest także jako najbardziej zaangażowany w poszukiwanie nowych rozwiązań cyfrowych dom mediowy.


Tagi: , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz