Jeppesen Poland w Gdańsku rozpoczyna projekt z Boeingiem

24 kwietnia 2014r. | Drukuj

Dzięki wsparciu Boeinga, Jeppesen Poland, globalna firma informatyczna, której siedziba mieści się w Gdańsku planuje podwoić liczbę strategicznych działów do 2015 roku. Na atrakcyjną pracę mogą liczyć specjaliści między innymi z dziedzin: IT (w zakresie aplikacji mobilnych), nawigacji, geodezji i kartografii, geoinformacji, lotnictwa i inżynierii materiałowej. W związku z nowym projektem firma zwiększy zatrudnienie z 210 obecnie pracujących do ponad 300 osób.

fot. Boeing

fot. Boeing

Działalność Jeppesen Poland koncentruje się m.in. na dostarczaniu zaawansowanych rozwiązań nawigacyjnych poprawiających bezpieczeństwo i wydajność operacyjną. Zespół Jeppesen Poland od wielu lat pełni kluczową rolę w produkcji cyfrowej kartografii dla żeglugi, jak również w tworzeniu oprogramowania dla klientów indywidualnych i biznesowych. Gdański oddział firmy działa w ramach struktur Digital Aviation i od 7 lat produkuje mapy lotnicze, tworzy zaawansowane systemy nawigacyjne, rozwija oprogramowanie oraz wykonuje projekty badawczo-rozwojowe dla wszystkich sektorów transportu.

Jeppesen jest spółką zależną The Boeing Company; częścią Boeing Commercial Aviation Services, jednostki Boeing Commercial Airplanes. Z rozwiązań nawigacyjnych firmy korzysta niemal 700 linii lotniczych na całym świecie. Ponadto setki tysięcy pilotów i żeglarzy polega na narzędziach Jeppesen służących do nawigacji i planowania – wyjaśnia Henryka Bochniarz, prezes Boeing Central and Eastern Europe. Produkty i usługi firmy Jeppesen wykorzystywane są również przez Siły Zbrojne RP, Morską Służbę Poszukiwania i Ratownictwa oraz Straż Graniczną. Jeppesen dostarcza operatorom lotniczym i morskim narzędzia do zarządzania informacją, które są niezbędne do skutecznej nawigacji i sprawnego prowadzenia działań.

Firma Jeppesen, dysponująca najobszerniejszą bazą informacyjną na świecie, jest głównym źródłem danych dla najbardziej zaawansowanych systemów nawigacyjnych.

– Strategicznym wyzwaniem Jeppesen Poland jest osiągnięcie doskonałości operacyjnej w całym łańcuchu tworzenia wartości dla Boeing DA, poprzez zapewnienie przewidywalnego, efektywnego kosztowo modelu biznesowego zorientowanego na zrównoważony wzrost. W tych staraniach współpraca z Invest in Pomerania jest kluczowa dla zapewnienia wysokiej jakości danych wspierających nasze procesy decyzyjne,umożliwia dostęp do mechanizmów pomocowych, a także efektywnie wspiera politykę brandingową Jeppesen szczególnie na rynku pracy – mówi Rafał Stepnowski, Prezes Jeppesen Poland.

Rozwój Jeppesen Poland wpisuje się w trend rozwoju sektorów strategicznych pomorskiej gospodarki.  – Tylko w tym roku na pomorskim rynku rozpoczęły nową lub rozszerzyły już prowadzoną działalność trzy firmy z branży ICT – mówi Michał Kacprowicz, Project Manager w Invest in Pomerania. Co ważne, każda z firm poszukuje pracowników z innymi kompetencjami, co sprawia, że na rynku pojawi się wiele ciekawych ofert pracy dla  specjalistów o zupełnie różnych profilach.

Ostatnim przełomowym osiągnięciem Jeppesen Poland było stworzenie mobilnej aplikacji VFR – innowacyjnego rozwiązania dla pilotów. Firma aktywnie angażuje się także we współpracę z polskimi uczelniami, m.in. w dedykowany program studiów podyplomowych na Akademii Morskiej w Gdyni.

Jeppesen Poland jest ciekawym pracodawcą oferującym nie tylko wyjątkową kulturę i atmosferę oraz możliwość pracy przy najnowocześniejszych rozwiązaniach i produktach o zasięgu globalnym, ale także bogaty pakiet socjalny. Wśród wielu benefitów pracownicy Jeppesen Poland w Gdańsku mogą liczyć na masaże, które pomagają zrelaksować się w czasie wytężonej pracy.


Tagi: , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz