Energa wśród najlepszych spółek giełdowych

02 kwietnia 2014r. | Drukuj

W cztery miesiące po debiucie giełdowym ENERGA SA zajmuje 13. pozycję  w prestiżowym rankingu „Giełdowa Spółka Roku”, organizowanym przez redakcję Pulsu Biznesu oraz TNS Polska.  To pierwsza edycja konkursu, w której spółka jest oceniana.

mat. prasowe

mat. prasowe

„Giełdowa Spółka Roku” to najstarszy i najbardziej prestiżowy ranking na rynku, a o przyznaniu nagród decyduje ponad 120 maklerów, analityków i doradców inwestycyjnych. Oceniając spółkę biorą pod uwagę takie kryteria, jak kompetencje zarządu, perspektywy rozwoju oraz relacje z inwestorami. Wysoka ocena ekspertów uplasowała ENERGA SA na 13. miejscu na liście ponad 120 ocenianych spółek.

Z kolei rzetelna i jasna polityka komunikacyjna, a także proaktywna postawa w kontaktach z inwestorami 3. miejsca w kategorii Relacje Inwestorskie. Wyróżnienia zostały wręczone podczas uroczystej gali, która odbyła się 31 marca w Teatrze Wielkim w Warszawie.

– Wyróżnienie przyznane w cztery miesiące po giełdowym debiucie musi cieszyć. Naszym celem jest, aby wysoka ocena relacji inwestorskich Grupy ENERGA była trwałym elementem polskiego rynku kapitałowego. Chcemy naszą aktywność uczynić stałym elementem kalendarza inwestorskiego – mówi Roman Szyszko, Wiceprezes Zarządu Spółki ENERGA SA ds. finansowych.

ENERGA SA notowana jest na warszawskiej giełdzie od 11 grudnia zeszłego roku. W trakcie prowadzonej pod koniec zeszłego roku Oferty Publicznej, na akcje ENERGI zapisało się aż 72 tys. inwestorów indywidualnych.Wysokie miejsce w rankingu, gdzie oceniającymi są przedstawiciele instytucji finansowych świadczy o tym, że ENERGA cieszy się zaufaniem także wśród tej kategorii inwestorów.


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz