W Łebie pomorskie morsy pożegnają zimę

18 marca 2014r. | Drukuj

W najbliższą niedzielę, 23 marca w Łebie odbędzie się Pomorski Zjazd Morsów. Uczestnicy zanurzając się w zimnych wodach Bałtyku wspólnie pożegnają zimę. Serdecznie zapraszamy!

Agnieszka Pałac (archiwum)

Agnieszka Pałac (archiwum)

Pomorski Zjazd Morsów rozpocznie się w niedzielę o godzinie 11.00 przy Urzędzie Miasta w Łebie. Stamtąd wszyscy korowodem przejdą ulicami miasta na plaże wschodnią A (przy hotelu Neptun). Na miejscu nastąpi formowanie drużyn, rozgrzewka i wspólna kąpiel. Program przewiduje również okolicznościowe konkursy.

Prekursorem morsowania w Łebie jest p. Wojciech Grabowski. 11 lat temu zainicjował kąpiele w zimnej wodzie i przez wiele lat był w nich osamotniony. Dopiero pod koniec 2011 roku po spotkaniu w bibliotece miejskiej z Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Łebie, wszystko ruszyło do przodu.

Zimowe kąpiele mają bardzo dużo walorów zdrowotnych. Przede wszystkim uodparniają organizm. Morsy o wiele rzadziej chorują, a ewentualne infekcję przechodzą szybciej i łagodniej. Takie kąpiele poprawiają również wydolność układu sercowo-naczyniowego, mają doskonały wpływ na reumatyzm oraz dodają sił witalnych.


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz