Latem kolejny Marsz Śledzia na Zatoce Puckiej

13 marca 2014r. | Drukuj

O „Marszu śledzia” pisze się nawet w podręcznikach szkolnych. Tym bardziej zachęcamy do udziału w jego XIV edycji, 16 sierpnia br. Do końca maja trwają elektroniczne zapisy. Trasa jak zawsze prowadzi z Kuźnicy do Rewy, w poprzek Zatoki Puckiej.

fot. arch. R. Tyślewicza

fot. arch. R. Tyślewicza

– Zgodnie z zasadami przyjętymi w 2008 roku, udział w wydarzeniu może wziąć tylko 100 osób. Zainteresowanie jest dużo większe. W ubiegłym roku chętnych było 927 – wylicza organizator dr Radosław Tyślewicz.

– Losowanie odbywa się według parytetów, czyli jest określona liczba miejsc dla nowicjuszy, kolejna dla weteranów, czyli tych którzy szli z nami przynajmniej raz i osobna pula dla osób z uprawnieniami ratownika WOPR – dodaje. Wśród wszystkich zainteresowanych zostanie przeprowadzone losowanie, którego wyniki ujawnione zostaną na początku czerwca.

Marsz śledzia stał się na tyle rozpoznawalnym wydarzeniem, że informacja o nim znalazła się w gimnazjalnych podręcznikach do geografii. Co ważne, przeprawa ma zgodę z Urzędu Morskiego w Gdyni i tradycyjnie jest wspierana przez lokalną społeczność oraz władze samorządowe z burmistrzem Jastarni i wójtem Kosakowa na czele. Zatem jest w pełni legalna.

W tym roku oprócz samego przejścia, zorganizowane zostaną Dni Śledzia, czyli dwudniowy festyn rekreacyjno-sportowy rozgrywany po części w Kuźnicy, a po części w Rewie. Po raz pierwszy jedną z zaplanowanych atrakcji są rejsy łodziami rybackimi, z których będzie można obserwować śmiałków przeprawiających się przez Zatokę Pucką – zachęca Tyślewicz.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.marszsledzia.pl oraz na fanpage’u na FB.


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze