Wyrok w sprawie pobicia meksykańskich marynarzy

28 stycznia 2014r. | Drukuj

Sąd Rejonowy w Gdyni ogłosił wyrok w sprawie siedmiu pseudokibiców Ruchu Chorzów oskarżonych o pobicie na gdyńskiej plaży w sierpniu ubiegłego roku marynarzy z Meksyku.

archiwum

archiwum

Sześciu mężczyzn zostało skazanych na rok i 10 miesięcy więzienia, natomiast jeden na dwa lata i dwa miesiące. Dodatkowo każdy z nich musi zapłacić po 3 tysiące złotych na rzecz dwóch pokrzywdzonych marynarzy.

Sędzia uzasadniając wyrok powiedział, że żaden z zebranych w sprawie dowodów nie potwierdził zeznań niektórych oskarżonych, którzy mówili, że to Meksykanie sprowokowali bójkę. Wyrok nie jest prawomocny.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w sierpniu ubiegłego roku na plaży miejskiej w Gdyni. W bijatyce uczestniczyli kibice Ruchu Chorzów oraz marynarze z meksykańskiego żaglowca „Cuauhtemoc”. Całe wydarzenie obserwowali turyści i mieszkańcy, którzy uciekali przed agresorami z plaży. Ucierpiało kilkanaście osób, które trafiły na pogotowie i do szpitala.


Opublikowano w: GdyniaWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz