Śmiertelny wypadek w Gdyni. Kierowca był pijany

08 stycznia 2014r. | Drukuj

Wczoraj policjanci z Gdyni zatrzymali pijanego 22-letniego kierowcę seata, który uciekając przed kontrolą drogową zderzył się z jadącym z naprzeciwka samochodem marki jaguar. Kierujący jaguarem zginął na miejscu, natomiast pijany 22-latek i jego dwie pasażerki zostali przewiezieni do szpitala.

KWP Gdańsk

KWP Gdańsk

Wczoraj około godziny 22.45 na ulicy Hutniczej  w Gdyni podczas policyjnej kontroli trzeźwości kierowców, funkcjonariusze usiłowali zatrzymać seata ibizę nadjeżdżającego z kierunku Rumi. Kierujący tym pojazdem na widok policjantów najpierw przyhamował, po czym gwałtownie przyspieszył i zaczął ucieczkę w stronę Estakady. Funkcjonariusze ruszyli za nim. Po kilkuset metrach, za skrzyżowaniem ul. Hutniczej z Pucką, jadący z nadmierną prędkością seat czołowo zderzył się z jadącym z przeciwnej strony samochodem marki Jaguar.

W wyniku zderzenia kierujący jaguarem 33 – letni mieszkaniec Gdyni poniósł śmierć na miejscu, a kierowca seata i dwie pasażerki doznali obrażeń i zostali przetransportowani do szpitala.

Okazało się, że 22-letni mieszkaniec Gdyni miał w organizmie 1,8 promila alkoholu i nie posiadał uprawnień do kierowania. Mężczyzna był poszukiwany przez policję. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, jazdę pod wpływem alkoholu oraz ucieczkę z miejsca kontroli drogowej grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz