Kuter z mielizny ściągną „po kawałku”

03 stycznia 2014r. | Drukuj

Kuter rybacki, który utknął na mieliźnie w okolicach Ustki, by można było go bezpiecznie stamtąd usunąć zostanie rozebrany – poinformował Urząd Morski w Słupsku.

UM Słupsk

UM Słupsk

Jednostka UST-83 osiadła w połowie grudnia na mieliźnie na wysokości Jednostki Wojskowej w Lędowie. Do tej pory nie udało się jej ściągnąć. 14-metrowy kuter prawdopodobnie miał awarię silnika. Nie można go wyciągnąć w całości bo jest w złym stanie technicznym i zwyczajnie by się rozpadł. Armator musi go więc rozebrać po kawałku, a ma na to czas do końca lutego.

Na pokładzie kutra w czasie awarii znajdowała się trzyosobowa załoga, którą ewakuowali ratownicy z SAR. UST-83 próbowano ściągnąć z mielizny jeszcze tego samego dnia ale przerwano działania, gdyż drewniany kadłub rozszczelnił się i jednostka zaczęła nabierać wody.

Na szczęście z kutra udało się wypompować paliwo co oznacza, że nie stwarza on zagrożenia dla środowiska.


Opublikowano w: Wiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz