Pomorze po orkanie. Nadal trudne warunki

07 grudnia 2013r. | Drukuj

Drogi krajowe są przejezdne, ale warunki jazdy nadal trudne. Na drogach wojewódzkich i lokalnych spore utrudnienie, a niektóre są nieprzejezdne. Prawie 18 tys. odbiorców w woj. pomorskim nadal nie ma prądu – poinformowało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gdańsku. 

Gdański oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podał, że w Pomorskiem wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Nawierzchnia na drodze nr 6 jest czarna i mokra, ale miejscami mogą występować utrudnienia związane z nawiewanym na jezdnie śniegiem, czy śliską nawierzchnią.

Fot. GK

Fot. GK

Dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gdańsku poinformował w sobotę wieczorem, że w województwie pomorskim zasilania pozbawionych jest 17,8 tys. odbiorców, z tego 7,7 tys. na terenie oddziału spółki Energa-Operator w Gdańsku i 10,1 tys. na terenie oddziału w Słupsku. Zdaniem WCZK  usuwanie awarii energetycznych jest teraz głównym problemem w województwie związanym z załamaniem pogody. Awarie występują w powiatach: Kartuzy, Wejherowo, Bytów, Człuchów, Lębork i Słupsk. Spółka Energa-Operator poinformowała, że część awarii nie zostanie usunięta w sobotę. Jednak w wielu przypadkach potrawa to dłużej, bo niektóre uszkodzenia sieci znajdują się w trudno dostępnym terenie.

Oficer Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa w Gdańsku Tomasz Szulc poinformował, że w sobotę strażacy interweniowali 78 razy w związku z silnym wiatrem na Pomorzu.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz