Trwają zapisy do projektu „Uczeń-Naukowiec”

25 października 2013r. | Drukuj

Laboratorium PPNT w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym zaprasza młodzież pomorskich szkół ponadgimnazjalnych do udziału w projekcie Uczeń-Naukowiec, realizowanym w ramach programu Ścieżki Kopernika.

fot. sxc.hu

fot. sxc.hu

Uczniowie wybierać będą spośród takich dziedzin, jak: mikrobiologia, biologia molekularna lub hodowla roślin in vitro i realizować ciekawe zadania badawcze wspólnie z naukowcami z Laboratorium PPNT i Uniwersytetu Gdańskiego.

Do 20 listopada br. zainteresowani uczniowie mogą zgłaszać się do udziału w projekcie poprzez formularz na stronie internetowej: http://ppnt.pl/uczen-naukowiec. Spośród zgłoszeń wszystkich kandydatów wyłonionych zostanie 40 uczestników, którzy stworzą osiem zespołów badawczych. Wspólnie zrealizują ciekawe zadania badawcze, przeprowadzą liczne eksperymenty oraz poszerzą wiedzę teoretyczną i praktyczną.

Przedsięwzięcie Ścieżki Kopernika, to grupa projektów mających na celu popularyzację nauki wśród lokalnej społeczności, w szczególności wśród młodzieży szkolnej. W ramach konkursu wyłonionych zostało 16 projektów (po jednym na każde województwo), zwycięskim w województwie pomorskim okazał się projekt pt. Uczeń-Naukowiec przygotowany przez konsorcjum InnovaBio Pomorze, które tworzą Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku, I Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Gdyni oraz Laboratorium PPNT. Projekt ten otrzymał dofinansowanie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz