Kongres „Smart Metropolia” – miasta i metropolie przyszłości

14 października 2013r. | Drukuj

Prezydent Gdańska we współpracy z marszałkiem województwa pomorskiego organizują kongres „Smart Metropolia”, który odbędzie się w AmberExpo w Gdańsku w dniach 21-22 listopada. Dyskusje podczas kongresu odbędą się w panelach tematycznych, takich jak przestrzeń, mobilność, energia, turystyka. Rozpoczęła się internetowa rejestracja chętnych do udziału w tym wydarzeniu.

www.smartmetropolia.pl/

www.smartmetropolia.pl/

Kongres skierowany jest do praktyków i teoretyków zajmujących się rozwojem inteligentnej metropolii: zarządzających miastami samorządowców, przedstawicieli sektora usług komunalnych i usług turystycznych, planistów, urbanistów, projektantów, naukowców, przedsiębiorców oferujących inteligentne systemy i techniki stosowane w miastach.

– Niezmiernie się cieszę, że kongres „Smart Metropolia” odbywa się na właśnie tu, na Pomorzu. To spotkanie jest doskonałą okazją do wymiany poglądów i doświadczeń oraz nawiązania nowych, owocnych zarówno dla gości, jak i gospodarzy, kontaktów – mówi marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

Podczas kongresu poszukiwane będą odpowiedzi na pytania: jak przełożyć teorię smart growth na konkretne rozwiązania, jak zarządzać usługami publicznymi w obszarach funkcjonalnych przekraczających granice administracyjne, a przede wszystkim jak budować potencjał gospodarczy i podnosić jakość życia mieszkańców przez zintegrowane działania.

– Metropolia może być określona jako inteligentna wtedy, gdy inwestuje w kapitał społeczny oraz nowoczesną infrastrukturę komunikacyjną – transport, ICT – napędzającą wzrost gospodarczy i wysoką jakość życia, przy mądrym gospodarowaniu zasobami, z udziałem społecznej partycypacji – zaznacza prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. – W zakresie koncepcji inteligentnego rozwoju mieści się także wysoki poziom rozwoju infrastruktury technicznej oraz „miękkiej” (sieci współpracy naukowej, organizacje społeczne, wolontariat), dostępność i jakość ICT, w tym bezprzewodowe sieci sensoryczne, strategie tworzenia konkurencyjnych metropolii oraz koncepcje rozwoju zrównoważonego miast.

Celem kongresu jest propagowanie nowatorskich rozwiązań we wdrażaniu inteligentnych systemów wspierających rozwój metropolii nie tylko w Europie, ale i na całym świecie. Uczestnicy – w tym przedstawiciele samorządów największych metropolii Europy (Londynu, Paryża, Lisbony, Hamburga) i Polski (Warszawy, Krakowa, Poznania, Gdańska)-  zapoznają się z inteligentnymi systemami planistycznymi, mobilności, zarządzania czy energetycznymi, zaprojektowanymi i wykorzystywanymi w celu usprawnienia i koordynacji zarządzania obszarem metropolitalnym.

Więcej informacji na temat programu imprezy, prelegentów, wydarzeń towarzyszących oraz rejestracji na stronie www.smartmetropolia.pl.


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz