Znani i lubiani czytają kaszubskie bajki

17 września 2013r. | Drukuj

Rozpoczął się nowy sezon na czytanie kaszubskich opowieści przeznaczonych dla najmłodszych. W niedzielę odbyła się promocja najnowszej płyty pt. „Najpiękniejsze bajki i baśnie kaszubskie” cz. 3, wydanej w ramach kampanii społecznej „Kaszubskie Bajania”.

mat. prasowe

mat. prasowe

„Kaszubskie Bajania” to wspólne przedsięwzięcie Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego i Radia Gdańsk.  Kampania powstała z myślą o dzieciach, aby już od najmłodszych lat zapoznawały się z dziedzictwem kulturowym Kaszub. Celem akcji jest między innymi podniesienie świadomości w społeczeństwie o roli czytania dzieciom. Słuchanie bajek ma bardzo duży wpływ na rozwój dziecięcej wyobraźni. Jest to też świetny sposób na to, by zapoznawać najmłodszych ze światem kaszubskich podań i legend o Stolemach oraz krosniãtach.

Na płycie pt. „Najpiękniejsze bajki i baśnie kaszubskie” cz. 3, znalazło się 17 utworów czytanych przez przedstawicieli świata polityki, nauki, kultury oraz mediów pomorskich. Wśród lektorów są m.in. Marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, piosenkarka Natalia Schroeder, wiceprezydent Gdańska Maciej Lisicki, prof. Cezary Obracht-Prondzyński oraz gdański fotograf Maciej Kosycarz.

Projekt zrealizowany został w studiu Radia Gdańsk. Oprawę muzyczną do kaszubskich bajek przygotował zespół Zagan Acoustic w skład którego wchodzą absolwenci Akademii Muzycznej w Gdańsku.


Opublikowano w: Rodnô ZemiaWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz