akademiabajkikaszubskiej.pl

21 września w Kościerzynie odbędzie się bajkowa impreza dla dzieci organizowana w ramach kampanii społecznej „Kaszubskie Bajania”. Start o godzinie 14.00.

akademiabajkikaszubskiej.pl
akademiabajkikaszubskiej.pl

Kaszubskie Bajania to kampania społeczna, która powstała z myślą o dzieciach, aby już od najmłodszych lat zapoznawały się z dziedzictwem kulturowym Kaszub. Celem kampanii między innymi jest podniesienie świadomości w społeczeństwie o roli czytania dzieciom.

W ramach kampanii odbywają się spotkania z dziećmi w przedszkolach, domach dziecka i szpitalach, podczas których lektorzy czytają dzieciom bajki, a także opowiadają o pięknych zwyczajach i obrzędach kaszubskich. Najważniejszym wydarzeniem  Kaszubskich Bajań jest organizowany Bajkowy Festyn Rodzinny z grami, zabawami, konkursami i występami zespołów dziecięcych.

mat. prasowe
mat. prasowe

W Kościerzynie na dzieci czeka więc wiele atrakcji. Na scenie zaprezentuje się m.in. taneczny zespół Rytm, który zobaczyć można m.in. w kaszubskiej wersji przeboju Pharella Williamsa „Happy”. Pojawi się też grupa Młoda Kościerzyna, dziecięce zespoły muzyczne oraz zaproszeni goście, którzy w duetach czytać będą bajki regionalne. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Strzecha, reprezentujący scenę lokalną.

Podczas Festynu 21 września promowany będzie też najnowszy audiobook „Najpiękniejsze bajki i baśnie kaszubskie” cz. 4! Na ostatniej płycie z krótkimi formami literackimi zmierzyli się m.in. Abelard Giza, Julia Pietrucha, Paweł Huelle i Bernard Szyc. Ilustrację dźwiękową do czytanych bajek stworzyła doskonała formacja Almost Jazz Group.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.