Prezydent Sopotu Liderem Samorządu 2013

05 września 2013r. | Drukuj

Jacek Karnowski, prezydent Sopotu wygrał konkurs Lider Samorządu 2013 w kategorii miast na prawach powiatu. Nagrodę odebrał podczas gali na Forum Ekonomicznym w Krynicy.

fot. jacekkarnowski.pl

fot. jacekkarnowski.pl

Wg organizatorów konkursu Lider Samorządu ma wyłonić tych lokalnych przywódców, którzy nie tylko dobrze zarządzają finansami i rozwojem swoich gmin, ale wychodzą ponad technokratyczne władztwo. Są samorządowcami z krwi i kości, i przyszłość starają się budować, bazując na porozumieniu z mieszkańcami.

Liderów Samorządu wybiera kapituła pod przewodnictwem byłego premiera prof. Jerzego Buzka. Ankiety konkursowe wysyłane są do 45 gmin, które zajęły najlepsze miejsce w Rankingu Samorządów 2013. Pod uwagę brana jest przede wszystkim jakość prowadzonego dialogu społecznego, efektywność najważniejszych przedsięwzięć realizowanych przez samorząd, współpraca z innymi samorządami czy zapobieganie negatywnym trendom demograficznym. Oceniana jest także współpraca z organizacjami pozarządowymi, postępy w zakresie edukacji oraz polityka finansowa gminy.


Opublikowano w: TrójmiastoWiadomości
Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz