V Kaszubski Rajd na Orientację „Z kompasem”. Ruszają zapisy

30 sierpnia 2013r. | Drukuj

W dniach 28 – 29 września wystartuje kolejny Rajd „Z kompasem”. To już piąta odsłona szybko rozwijającej się pieszej i rowerowej imprezy na orientację. Tym razem organizatorzy zapraszają do Luzina k. Wejherowa. W najbliższą niedzielę 1 września rozpoczną się zapisy.

Rajd Z Kompasem

Rajd Z Kompasem

Bazą Rajdu będzie prawdziwie olimpijska hala Gminnego Ośrodka Sportu, Rekreacji i Turystyki. Każdy uczestnik znajdzie trasę odpowiednią dla siebie. Tym razem aż siedem do wyboru – cztery piesze i trzy rowerowe. Wśród propozycji są trasy dla prawdziwych pieszych i dwukołowych wojowników (fioletowa, czarna i czerwona), trasy o średnim poziomie trudności (zielona i żółta), jak również piesza i rowerowa trasa dla początkujących, a wśród nich dla rodzin z dziećmi (trasy „Smerfowa” i „Kubusiowa”).

Na każdego uczestnika czeka kolorowa mapa w skali 1:25 000 lub 1:50 000 w zależności od trasy, a także kolorowe numery startowe. Osoby, które opłacą swój udział w Rajdzie do 13-go września otrzymają numer startowy z imieniem lub nazwą teamu.

– Oprócz rywalizacji na trasach tradycyjnie zapraszamy do rajdowego bufetu (pyszna zupka, herbatka z cytryną, kawa, kiełbaska z ogniska) – zachęca Marcin Jank, organizator.

Atrakcyjne nagrody czekają nie tylko na najlepszych! Dzięki hojności licznych sponsorów przygotowano ciekawe upominki dla wielu Radowiczów, którzy pozostaną do ceremonii wręczania nagród.

Teren wokół Luzina aż zachęca, żeby go odwiedzić. Kierując się na południowy zachód od miejscowości wchodzimy w rejon wysokich wzgórz morenowych poprzecinanych jarami. Prawdziwie górskie przewyższenia sięgają w wielu miejscach ponad 100 metrów (max. 170 m n.p.m.). Bystro płynąca woda rzek i strumieni, mogiły bohaterów II Wojny Światowej, gęste lasy, cisza, spokój – dodatkowo tworzą mozaikę tej ziemi.

Wszelkie informacje na www.zkompasem.pl


Tagi: , , , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. Hej. Strona co jakiś czas nie działa, dlaczego ?

Dodaj komentarz