Kiedy mecz Lechii z FC Barcelona? Katalończycy szukają terminu

22 lipca 2013r. | Drukuj

Bardzo chcemy odwiedzić Polskę tego lata i delektować się razem z polskimi kibicami wspaniałym meczem – czytamy w oświadczeniu FC Barcelona opublikowanym na jego oficjalnej stronie internetowej. Organizatorzy meczu Katalończyków z Lechią Gdańsk zapowiadają, że w poniedziałek (22.07) poznamy nowy termin spotkania.

fot. pgearena.gdansk.pl

fot. pgearena.gdansk.pl

– Cały czas negocjujemy z mistrzami Hiszpanii. Rozmowy trwały przez całą noc do sobotniego południa. Mamy już dwie preferowane daty – to 30 bądź 31 lipca. Do poniedziałku powinniśmy podać kompletną informację. Zapewniam, że Barcelona jest zdeterminowana, aby mecz w Gdańsku rozegrać. Dla strony hiszpańskiej to również jest niezbyt komfortowa sytuacja – powiedział na konferencji prasowej Tomasz Rachwał, prezes Polish Sport Promotion.

Część kibiców rozczarowana odwołaniem meczu w pierwotnym terminie, chce odzyskać spore pieniądze wydane na zakup wejściówek. Jak zapewnił Rachwał, najpóźniej w środę organizatorzy przedstawią procedury zwrotu pieniędzy.

– Oczywiście część tych środków jest obecnie w Barcelonie, dlatego nie mogę obiecać, że tego dnia oddamy wszystkie należności. Rozumiem rozgoryczenie kibiców, którzy musieli również ponieść określone koszty związane chociażby z dotarciem do Gdańska, niemniej chciałbym ich uspokoić i poprosić, aby nie reagowali zbyt emocjonalnie – zaapelował.

Barcelona przylot do Gdańska odwołała w piątek późnym wieczorem. Decyzja była związana z rezygnacją z funkcji trenera Tito Vilanovy, który musi poddać się bardziej intensywnemu leczeniu choroby nowotworowej.

Agencja Polish Sport Promotion zapłaciła Barcelonie za przyjazd do Gdańska ok. półtora miliona euro. W umowie zagwarantowany był m.in. występ najlepszego piłkarza świata ostatnich lat Argentyńczyka Lionela Messiego. Choć kilku innych czołowych zawodników „Dumy Katalonii” miało zabraknąć, to do piątku sprzedanych zostało 32 tysiące biletów.


Tagi: , , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Polska – pożegnanie z demokracją? Słowo przestrogi
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem
LĘBORK STOLICĄ KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK
I Pomorski Przegląd Kaszubskich Kolęd i Pastorałek

Najnowsze komentarze