Słynna Hard Rock Cafe powstanie w Gdańsku

20 lipca 2013r. | Drukuj

Hard Rock Cafe powstanie przy Długim Targu w Gdańsku i będzie trzecią filią tej sieci w Polsce. Do tej pory restauracje takie otwarto w Warszawie i Krakowie.

Hard Rock Cafe to światowa marka, która powstała ponad 40 lat temu w Londynie. Restauracje powstały na całym świecie, zaś  w Polsce w warszawskich Złotych Tarasach oraz  na rynku w Krakowie. Teraz trzecia w Polsce restauracja powstanie w Gdańsku, przy Długim Targu 35/38, w dawnej Galerii Rzeźby – najprawdopodobniej do końca tego roku. Oficjalnie inwestor ogłosi swe plany w sierpniu. Będzie to olbrzymia atrakcja dla mieszkańców i turystów.

Fot. GK

Fot. GK

Hard Rock Cafe to brytyjska sieć restauracji. Pierwsza z nich została założona przez Isaaca Tigretta i Petera Mortona w 1971 w londyńskim Hyde Park Corner w byłym sklepie samochodów Rolls-Royce.

Obecnie istnieją ponad 132 restauracje Hard Rock Cafe w ponad 36 krajach.  Knajpa jest bardziej znana z atmosfery niż z jedzenia. Restauracje nie tylko ubiegają się o muzyczne pamiątki, ale także zakupują je na aukcjach na całym świecie. Hard Rock posiada największą kolekcję tego typu przedmiotów na świecie.

Pamiątki takie jak gitary z podpisami artystów, stroje z koncertów czy rzadkie fotografie wieszane są na ścianach restauracji. Kolekcja została zapoczątkowana w 1979 roku przez Erica Claptona, który wręczył niepodpisaną gitarę Fender restauracji w Londynie, której był częstym gościem. Pete Townshend, gitarzysta The Who wkrótce także wręczył swoją gitarę z dopiskiem „Moja jest równie dobra jak jego! Pozdrowienia, Pete”.

Fot. GK

Fot. GK

8 lutego 2007 roku w Złotych Tarasach została otwarta Hard Rock Cafe Warsaw. Jest to pierwsza restauracja Hard Rock Cafe w Europie Centralnej i jedyna w Europie, w której mieści się profesjonalne studio radiowe. Z niego codziennie nadawane są programy na żywo Antyradia oraz transmisje koncertów. W maju 2008 roku otwarto Hard Rock Cafe na Rynku w Krakowie, ale tylko w części sklepowej, restauracja została otwarta 4 czerwca 2010. We wrześniu 2003 pierwszą w Europie Wschodniej restaurację Hard Rock Cafe otwarto w Moskwie.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz