Bałtyk też może… być pełen ryb. Kampania ekologów

18 lipca 2013r. | Drukuj

„Bałtyk też może… być czysty, bioróżnorodny, pełen ryb!” – to hasło kampanii „Międzynarodowe Sprzątanie Bałtyku” Fundacji Nasza Ziemia. Jej finał odbędzie się 3 sierpnia w Gdyni.

fot. Flickr/CC/abacusengine

fot. Flickr/CC/abacusengine

To już siódma edycja kampanii zwracającej uwagę mieszkańców krajów nadbałtyckich na problem zanieczyszczenia Bałtyku. Tegoroczna akcja rozpoczęła się w Warszawie, a zawita jeszcze do Helu, Chałup, Krynicy Morskiej i Gdyni. Tu – 3 sierpnia w godz. 14.00-17.00 – na plaży Śródmieście odbędzie się wielki finał.

W programie wspólne sprzątanie plaży przez Fundację Nasza Ziemia i Barefoot Beach Rescue Project – tak, by była ona przyjazna bosym stopom. Oczywiście wszyscy chętni będą mogli się dołączyć, a 50 pierwszych wolontariuszy otrzyma koszulkę akcji.

Na piasku pojawi się wielki szkielet bałtyckiej ryby, który uczestnicy warsztatów recyklingowych wypełnią różnymi kompozycjami wykonanymi ze śmieci.

Zaplanowano przejazd z uczestnikami międzynarodowej inicjatywy nadbałtyckich organizacji pozarządowych – „Rowerowego Rajdu dla Bałtyku”, którzy w czerwcu wyruszyli z Malmö w Szwecji. Podróżują wzdłuż bałtyckiego wybrzeża, zbierając podpisy pod petycją wzywającą rządy do prowadzenia działań mających wpływ na stan ekosystemu Morza Bałtyckiego w sposób przyjazny środowisku, zgodny z zasadami zrównoważonego rozwoju i z opiniami naukowców.

Podczas gdyńskiego finału akcji, w stoisku edukacyjno-informacyjnym fundacji będzie można dowiedzieć się, jak dbać o czystość Bałtyku. W programie także konkursy ekologiczne oraz ogłoszenie wyników plebiscytu na „Gminę Przyjazną Bałtykowi”.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz