Czerwone flagi na trzech gdyńskich kąpieliskach. Powodem sinice

10 lipca 2013r. | Drukuj

Na gdyńskich plażach w Śródmieściu, Redłowie i Orłowie powiewają czerwone flagi oznaczające zakaz kąpieli. W wodach pojawiły się bowiem sinice.

fot. sxc.hu

fot. sxc.hu

Podczas bieżącej oceny jakości wody Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gdyni stwierdził, że we wspomnianych miejscach nie jest ona przydatna do kąpieli. Kąpać można się w Babich Dołach. Tam powiewa biała flaga.

Sinice występują, kiedy temperatura wzrasta i nie ma wiatru. Wiadomo jednak, że równie szybko pojawiają się, co i znikają. Ratownicy będą monitorować sytuację i wywieszać odpowiednie flagi: białe lub czerwone. Stan kąpielisk można też sprawdzać na stronie internetowej: www.kapieliskagdynia.pl.

Ze względu na zagrożenie wystąpienia zakwitu sinic nie należy korzystać z wód, które są mętne, mają zmienioną barwę i nieprzyjemny zapach. Kąpiel w takiej wodzie może spowodować podrażnienie skóry i wysypkę. Osobom, które jej się napiją, grożą dolegliwości pokarmowe, a także problemy z oddychaniem.


Tagi: , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz