Heineken Open’er – cztery dni muzycznej uczty w Gdyni

03 lipca 2013r. | Drukuj

Tysiące osób z zielonymi opaskami na rękach w Śródmieściu, Świętojańska ubrana w zielone flagi, a na ulicach autobusy oznaczone symbolem „OF” – to znak, że w Gdyni zaczyna się Heineken Open’er Festival.

Fot.: P. Tarasewicz /Alter Art

Fot.: P. Tarasewicz /Alter Art

Open’er to bez wątpienia największa muzyczna impreza w Polsce. Co roku na cztery dni przyjeżdża do Gdyni kilkaset gwiazd z całego świata, a w ślad za nimi kilkudziesięciotysięczna publiczność. Lotnisko Gdynia-Kosakowo zamienia się wówczas w czwarte miasto Trójmiasta, z licznymi scenami, polem namiotowym zamieszkałym przez 10 tysięcy osób, teatrem, muzeum oraz sklepami, barami i restauracjami, których nie sposób policzyć.

W tym roku festiwal odbywa się między 3 a 6 lipca. Program przepełniony jest gwiazdami, a usatysfakcjonowani powinni być wielbicie praktycznie każdego gatunku muzycznego. Największe emocje wzbudza pierwszy koncert w Polsce brytyjskiego zespołu Blur oraz występ grupy zza oceanu – Queens of the Stone Age. Wielu fanów nastawia się szczególnie na sceniczne popisy braci Followill. Dla Kings of Leon – zespołu, który stworzyli w Nashville, to powrót do Gdyni po 4 latach. Grono gwiazd, które wystąpią na 5 festiwalowych scenach jest spore – Nick Cave and the Bad Seeds, Editors, The National, NAS, Arctic Monkeys – by wymienić tylko kilka.

Festiwal Open’er to jednak zjawisko wielowarstwowe, w którym muzyka jest dominującym, ale nie jedynym elementem. Wielką popularnością cieszą się w Gdyni także spektakle teatralne, pokazy mody czy plenerowe instalacje przygotowane przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej. W tym roku debiutuje specjalny pawilon poświęcony sztuce designu.

Więcej na www.opener.pl.


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz