Jolanta Szczypińska protestuje i nie będzie się leczyć

24 czerwca 2013r. | Drukuj

Jolanta Szczypińska, słupska posłanka Prawa i Sprawiedliwości solidaryzuje się z pacjentami z województwa pomorskiego i rezygnuje z leczenia onkologicznego. Posłanka mówi, że nie może korzystać z terapii, gdy inni pacjenci nie mogą się leczyć.

Fot. facebook.com

Fot. facebook.com

– Nie będę mogła korzystać z terapii onkologicznej w momencie, kiedy inni pacjenci tej terapii są pozbawieni – powiedziała Jolanta Szczypińska. Na zwołanej w  poniedziałek konferencji prasowej  posłanka PiS ostro skrytykowała system zdrowotny w Polsce. – Brak kontraktów dla części poradni specjalistycznych na Pomorzu to skandal.  Sytuacja w pomorskiej ochronie zdrowia jest naprawdę dramatyczna i chyba najgorsza w Polsce. To dramat, że w dużym mieście, jakim jest Słupsk nie będzie specjalistycznych przychodni, a pacjenci nie będą wiedzieli gdzie się mają leczyć i czy mogą się leczyć – powiedziała na konferencji Jolanta Szczypińska.
Słupska posłanka PiS skierowała w tej sprawie pismo do Najwyższej Izby Kontroli, domagając się weryfikacji procedur przyznawania kontraktów poradniom onkologicznym. Nieoficjalnie wiadomo, że Jolanta Szczypińska sama od lat walczy z nowotworem.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz