„Magnificat” w języku kaszubskim w sianowskim Sanktuarium

12 czerwca 2013r. | Drukuj

16 czerwca w Sanktuarium Królowej Kaszub Sianowie odbędzie się uroczystość odsłonięcia i poświęcenia repliki tablicy z tekstem hymnu „Magnificat” w języku kaszubskim. Początek o godzinie 16.00.

kaszubi.pl

kaszubi.pl

Oryginalna tablica z kaszubskim tekstem „Magnificatu” została umieszczona w Sanktuarium Nawiedzenia św. Elżbiety w Ain Karem w Ziemi Świętej 12 marca. Tablica jest symbolicznym wyrazem dziękczynienia społeczności kaszubskiej za lata wolności i przemian, jakie po roku 1989 nastąpiły w Polsce. Do Palestyny w marcu z gdańskiego lotniska wyruszyło 160 osób, które chciały uczestniczyć w tym wzniosłym wydarzeniu.

Umieszczenie repliki tablicy z Ziemi Świętej w centralnym kaszubskim Sanktuarium nie jest dziełem przypadku. Do Sianowa od wieków przybywają rzesze pątników wypraszających potrzebne łaski, dla siebie, swoich rodzin, bliskich… dla Kaszub i Ojczyzny.
Dlatego też Kaszubi swoje dziękczynienie zapragnęli wspólnie wyśpiewywać w miejscu słynącym z cudów i będącym jednocześnie duchową stolicą regionu. Tablicę ufundowali uczestnicy marcowej pielgrzymki do Ziemi Świętej.

Niedzielna uroczystość rozpocznie się o godzinie 16.00 Mszą Świętą koncelebrowaną pod przewodnictwem  Jego Ekscelencji Biskupa Wiesława Śmigla.


Opublikowano w: RegionWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu: 2 (dodaj własny »):
  1. Abquaraki pisze:

    Co do cholery tam robi flaga Polski?

  2. Żega pisze:

    Masz rację Abquaraki. Ta polska flaga całkowicie mąci kaszubski charakter tablicy, a przecież po to kaszubski tekst znalazł się w Ziemi Świętej. Wydaje się, że w dolnej części, z prawej strony nie potrzebna jest nazwa kaszubskiej organizacji.Wystarczające i potrzebne symbole to: flaga kaszubska, gryf kaszubski i data. Poza tym sama replika tej tablicy, umieszczona w sianowskim Sanktuarium, jest wykonana przez kiepskiego rzemieślnika, a tu raczej potrzebny byłby artysta. Czyżby nie było właściwego nadzoru? Szkoda, bo to będzie oglądane przez rzesze pielgrzymów i da fałszywe świadectwo o ludziach z okolic Sianowa, których znam, a wielu z nich ma bardzo dobre poczucie estetyki.

Dodaj komentarz