„Nie deptać trawników”. W Gdyni to hasło nie obowiązuje

31 maja 2013r. | Drukuj

Epoka tabliczek z zakazem „nie deptać trawników” dawno już minęła – przekonują członkowie Centrum Design Gdynia, którzy stworzą całoroczny szlak rekreacyjny, a na nim m.in. długi i nietypowy stół w gdyńskim Parku Rady Europy. Będzie można do niego zasiąść już 1 czerwca.

mat. prasowe

mat. prasowe/wizualizacja

Od 1 czerwca 2013 r. w gdyńskim Parku Rady Europy będzie można zasiąść do 14-metrowego stołu i zjeść „śniadanie na trawie”. To początek nowego szlaku rekreacyjnego „Trawa do Rzeczy” wiodącego przez śródmiejskie skwery i tworzonego przez Centrum Designu Gdynia.  – Nietypowy stół oprócz tego, że jest bardzo długi, ma aż trzy poziomy: bliżej trawy, klasyczny i na podwyższeniu. Można przy nim urządzić piknik, ale tez dyskutować, czytać, rysować. To doskonałe miejsce na plenerowe warsztaty i zajęcia organizowane przez muzeum, szkołę, teatr, bibliotekę, ośrodek sportu czy centrum nauki – informują urzędnicy UM w Gdyni. Stół zaprojektował Przemysław Pachut.

W dniu premiery stołu, w sobotę, w godz. 12.00-15.00, dzieci wraz z rodzicami będą mogły wziąć udział w warsztatach kulinarnych. Wspólnie przygotują kanapki i piknikowe przekąski. – Można przynieść własny prowiant i koc. Dzieci narysują także, jakie inne obiekty chciałyby znaleźć na trawie w Gdyni: plenerowe zabawki, leżaki, huśtawki. Zaplanowano również zajęcia jogi dla dzieci i rodziców – zapowiadają organizatorzy.

Centrum Design Gdynia chce stworzyć całoroczny szlak rekreacyjny wiodący przez zielone skwery i parki. Zaproszeni artyści i projektanci zaproponują obiekty, które będą zachęcać do odpoczynku i zabawy na trawie, ponieważ trawa jest do rzeczy, a epoka tabliczek z zakazem „nie deptać trawników” dawno już minęła. Mają też być atrakcyjną częścią otwartych, zielonych przestrzeni śródmieścia.

– Chcemy wykorzystać potencjał zielonych skwerów i parków w naszym mieście, stwarzając ludziom okazję do codziennego kontaktu z dobrym wzornictwem – mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni. – Zależy nam, by powiązać design z relaksem i rekreacją, bliskimi wielu mieszkańcom czy turystom – dodaje. 1 czerwca rozpocznie się konkurs na kolejną stację szlaku „Trawa do Rzeczy”. Zadanie – zaprojektować obiekt o nazwie „MetaTrawa” przy Skwerze Sue Ryder, który w kreatywny sposób zachęci gdynian i turystów do wspólnych rozmów, spotkań. Termin nadsyłania prac upływa 26 lipca 2013 r.

plakat

mat. prasowe


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz