Miejsce święte. Ustanowienie Sanktuarium parafii w Rumi

23 maja 2013r. | Drukuj

Decyzją JE Ks. Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia, Metropolity Gdańskiego, w dniu 24 maja 2013r. kościół Najświętszej Marii Panny Wspomożenia Wiernych w Rumi zostanie ustanowiony Sanktuarium NMP Wspomożenia Wiernych.

fot. Parafia p.w. NMPWW w Rumi

fot. Parafia p.w. NMPWW w Rumi

W związku z tym wydarzeniem, Ksiądz Proboszcz Kazimierz Chudzicki, jak i Burmistrz Miasta Rumi Elżbieta Rogala – Kończak zachęcają do wspólnego, duchowego przygotowania parafii, rodzin i serc do tej uroczystości, szczególnie poprzez udział w nabożeństwach maryjnych w miesiącu maju.

Uroczystości ustanowienia Sanktuarium Najświętszej Marii Panny Wspomożenia Wiernych w Rumi przewodniczyć będzie Ksiądz Marek Chrzan – Radca Generalny Regionu Europa Północna Towarzystwa św. Franciszka Salezego, Przedstawiciel Księdza Pascuala Chaveza, Przełożonego Generalnego Towarzystwa św. Franciszka Salezego.

Obchody tego wyjątkowego dla miasta Rumi wydarzenia rozpoczną się o godz. 16 złożeniem Hołdu Wspomożycielce. Potem, o godz. 17 rozpocznie się msza św. koncelebrowana, a o godz. 21 – rozpocznie się Apel Maryjny.

Sanktuarium w religioznawstwie to termin, którym określa się miejsce uznawane za święte, często identyfikowane ze świątynią, budowlą wzniesioną na miejscu uznawanym za święte, w której w sposób szczególny Bóg udziela swojej łaski. W Polsce licznie odwiedzanym przez pielgrzymów sanktuarium jest Jasna Góra w Częstochowie.

 

 


Opublikowano w: WejherowoWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]kaszubska.pl


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz