Wielodzietne rodziny będą jeździć po mieście za darmo

23 maja 2013r. | Drukuj

Podczas ostatniej, XXXI Sesji Rady Miasta Radni podjęli uchwałę w sprawie wprowadzenia karty „Gdynia Rodzinna Plus”. Ma ona uprawnić wielodzietne rodziny zameldowane na terenie miasta Gdyni do darmowych przejazdów komunikacją miejską.

fot. zkmgdynia.pl

fot. zkmgdynia.pl

Program Gdynia Rodzinna stanowi kompendium realizowanej przez Miasto Gdynia polityki rodzinnej. Nadaje kierunek działaniom, które służą kształtowaniu miasta przyjaznego rodzinie. Jednym z elementów przyjętego przez Radę Miasta programu jest wprowadzenie karty Gdynia Rodzinna Plus uprawniającej do darmowych przejazdów dla rodzin posiadających czworo i więcej dzieci. Wprowadzona Karta Gdynia Rodzinna Plus będzie uprawniała każdą osobę w rodzinie wielodzietnej posiadającej co najmniej czworo dzieci własnych lub przysposobionych w wieku od 4 – 18 lub 24 roku życia (w sytuacji, gdy kontynuuje naukę) do bezpłatnych przejazdów Komunikacją Miejską na terenie Miasta Gdyni wyłącznie na liniach zwykłych. Każda osoba w rodzinie będzie posługiwać się Kartą Gdynia Rodzinna Plus w celu udokumentowania prawa do bezpłatnych przejazdów.

– Wierzymy, że takie działanie wpłynie na wyrównanie szans rodzin wielodzietnych i obniży wydatki dla tych rodzin – informują Radni UM Gdyni. Warunkiem korzystania jest rejestracja i pobranie karty Gdynia Rodzinna Plus przez rodziny wielodzietne, które są zameldowane w Gdyni. Wydanie karty jest bezpłatne. Karta ważna jest przez jeden rok – od 1 września do 31 sierpnia następnego roku. W imieniu gminy wystawiać je będzie Zarząd Komunikacji Miejskiej w Gdyni.


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze