Muzyka, śpiew, zawody sportowe – rozpoczęcie Delfinaliów

15 maja 2013r. | Drukuj

Maj to tradycyjnie czas studenckich juwenaliów. By zapomnieć o zbliżającej się niechybnie sesji egzaminacyjnej, żacy dają się porwać beztroskiej zabawie. A okazji ku temu podczas Delfinaliów w Gdyni nie zabraknie.

Delfinalia oficjalnie rozpoczną się w czwartek 16 maja o godz. 18.00 w auli Akademii Morskiej. I będzie to przepiękne otwarcie, bowiem pierwszy raz w historii gdyńskich juwenaliów odbędą się wybory miss. – W finale uczestniczy 12 kandydatek, spośród których jury, na czele z Agnieszką Miszkiewicz – Miss Bikini International 2011, wyłoni miss i wicemiss – mówi Tobiasz Lech – jeden z organizatorów. – Swoją faworytkę oczywiście wybierze też publiczność – dodaje.

fot. facebook.com/GdynskieJuwenalia

fot. facebook.com/GdynskieJuwenalia

Delifinalia nie mogłyby się jednak odbyć bez koncertów. W tym roku organizatorom udało stworzyć znakomity zestaw wykonawców, w którym dominują gwiazdy polskiego hip hopu. Na scenie głównej na terenie kampusu Akademii Morskiej przy ulicy Morskiej, w piątek 17 maja wystąpią: Bezimienni, Obywatel MC, Bez Cenzury, JWP, Sobota i Hemp Gru. Następnego dnia zagrają: BasTajpan&BobOne, Pezet, Jamal oraz Grubson+BRK. Na tych, którym zabawy po koncertach wciąż będzie mało, czeka afterparty w FaceClub Gdynia.

Juwenalia gdyńskich uczelni wyższych przyjęło się nazywać Delfinaliami. Organizowane są przez samorządy studenckie Akademii Marynarki Wojennej i Akademii Morskiej przy wsparciu Fundacji Studentów i Absolwentów Uczelni Wyższych – Pomeranian Students' Coalition. W tym roku studencka brać bawi się od 16 do 19 maja, a napięty program obfituje w ciekawe wydarzenia. Święto studentów to nie tylko muzyka i śpiew, ale także zawody sportowe. W sobotę 18 maja chętni pograją w trzyosobową koszykówkę, piłkę nożną lub dyscypliny typowo „pubowe”: bilard, piłkarzyki czy rzutki. W niedzielę 19 maja rywalizacja przeniesie się na gdyńską plażę, gdzie odbędą się turnieje siatkówki i beach soccera.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz