Ma największy mózg spośród ryb, 6 zmysłów i zęby rosnące całe życie

15 maja 2013r. | Drukuj

Ma największy mózg spośród ryb, 6 zmysłów i zęby rosnące przez całe życie. Młody rekin marmurkowy, który przyszedł na świat rok temu, zostanie wpuszczony do zbiornika znajdującego się na trasie zwiedzania. Jego młodszy braciszek, który wykluł się z ikry miesiąc temu, musi jeszcze pozostać w akwarium na zapleczu.

W najbliższy czwartek, 16 maja o godz. 10.00 można być świadkiem niezwykłego wydarzenia w Akwarium Gdyńskim. O tej porze rekin marmurkowy, który przyszedł na świat rok temu, zostanie wpuszczony do zbiornika. Para rekinów marmurkowych pojawiła się w Akwarium Gdyńskim MIR-PIB w 2009 roku. Po 2 latach doszło do złożenia pierwszych jaj. Pierwszy osobnik, którego udało się odchować w akwarium, przyszedł na świat rok temu i może śmiało zamieszkać ze swoimi rodzicami oraz prezentować się publiczności. Wcześniej kontakt z większymi rybami groził mu… zjedzeniem. Miesiąc temu wykluło się kolejne młode oraz pojawiły się następne jaja.

fot. mat. prasowe

fot. mat. prasowe

Dodajmy, że rekiny marmurkowe w naturze można spotkać tylko w płytkich wodach u brzegów Australii, gdzie czas spędzają leżąc na kamienistym dnie. To jedne z najmniejszych rekinów na świecie, co nie przeszkadza im być drapieżnikami – żywią się mniejszymi rybami oraz mięczakami.


Opublikowano w: GdyniaWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz