Mamy największy w Polsce park naukowo-technologiczny

07 maja 2013r. | Drukuj

Kosztował 208 mln zł i jest największy w Polsce. 6 maja w obecności przedstawicieli świata nauki, biznesu i kultury uroczyście zainaugurowano działalność nowej części Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni.

fot. ppnt.pl

fot. ppnt.pl

Rozbudowa PPNT jest największą, po Trasie Kwiatkowskiego, gdyńską inwestycją dofinansowaną z funduszy UE. Całkowita wartość przedsięwzięcia wynosi ok. 208 mln zł, z czego ok. 137 mln zł to środki pozyskane z funduszy UE, a pozostałą część sfinansowało Miasto Gdynia. Łączna kubatura parkowych budynków wynosi 246 054 m3, co odpowiada pojemności pięciu gdyńskich hal widowiskowo-sportowych. Powierzchnia szkła fasadowego to ponad 30 000 m2.

Gdynia inwestuje w rozwój Parku już od 2001 roku. PPNT jest jednym z najważniejszych narzędzi wspierania przedsiębiorczości przez tutejszy samorząd. Rezydujące tutaj firmy już odnoszą sukcesy na światowych rynkach i przysparzają dochodów Gdyni – miastu, które rozwija się dynamicznie zgodnie z przemyślaną strategią. PPNT, to jeden z wyznaczników wysokich standardów życia w Gdyni.

Miejsce do realizacji własnych pomysłów w Parku znajdują studenci, absolwenci, naukowcy jak i doświadczeni przedsiębiorcy. Docelowo może tu działać ponad 300 firm, co przełoży się na ok. 2000 miejsc pracy. Miarą sukcesu Parku są sukcesy tutejszych firm i nowe miejsca pracy.

Znane i cenione już na świecie inne produkty i technologie made in PPNT to m.in. nagrzewnica firmy Flowair, która otrzymała nagrodę iF Product Design Award 2013; szeroko stosowane oprogramowanie e-Urzędniczka stworzone przez Inteliwise, nagrodzone Złotym Godłem Najwyższej Jakości Quality International 2012; dermo-kosmetyki Cerko; zestawy do izolacji DNA poza laboratorium A&A Biotechnology; unikalne struktury betonu ekologicznego, wykorzystywane do codziennego użytku – Andervision.

fot. ppnt.pl

fot. ppnt.pl

Powierzchnia całkowita wszystkich parkowych obiektów to ponad 76 000 m2, czyli sześć razy więcej niż dotychczas. Inwestycja była niezbędna dla rozwoju nowoczesnego miasta i regionu. Na komfort i przyjemność pracy w PPNT z pewnością wpłynie dobra lokalizacja komunikacyjna, bliskość miejsc relaksu, a także ważne dla młodych rodziców parkowe przedszkole. Teren, a którym znajduje się PPNT jest nie tylko atrakcyjny dla pracujących w tutejszych firmach – także mieszkańcy zyskali ciekawą strefę rekreacyjno-usługową, w której mogą spotkać się, odpocząć w uroczych alejkach, zrobić  zakupy, wziąć udział w wydarzeniach kulturalnych.

Istnieje wiele możliwości skorzystania z oferty PPNT. Każdy, kto chciałby skorzystać z oferty czy realizować projekt w Parku, powinien wykazać się innowacyjnością pomysłu i dostarczyć biznesplan.


Tagi: , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja@gazetakaszubska.pl

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

21 lutego obchodzimy Dzień Języka Ojczystego. Także kaszubskiego
Niemała gratka dla słupskich maturzystów. Targi Edu Day już jutro!
W Powiecie słupskim powstały nowe Punkty Rejestracji Pojazdów
LGD Dorzecze Łeby przedstawia harmonogram konkursów
Na podstawie 17 zdjęć odtworzyli malowidło zniszczone przez hitlerowców. „Niebo polskie” wraca na swoje miejsce
Pierwszy jubileusz Warsztatów Terapii Zajęciowej w Sycewicach
Orzeczenie w sprawie OMT poznamy 27 lutego
Konferencja o różnorodności językowej w Senacie RP

Najnowsze komentarze