Prowadził po narkotykach i chciał przekupić policjantów

18 kwietnia 2013r. | Drukuj

Policjanci z Lęborka zatrzymali do kontroli drogowej pojazd, którego kierowca prowadził będąc pod działaniem marihuany, a jego pasażer miał przy sobie narkotyki. W chwili ujawnienia nielegalnych substancji, kierowca usiłował dwukrotnie przekupić policjantów. Mężczyźni zostali zatrzymani.

KPP Lębork

KPP Lębork

Dziś w nocy patrol policjantów z Lęborka zatrzymał do kontroli drogowej kierowcę opla, którego zachowanie mogło świadczyć, że prowadzi on pojazd pod wpływem alkoholu. Po zatrzymaniu wylegitymowany 24-letni kierowca mówił bełkotliwie, jednak alkotest wykazał trzy zera. W pojeździe wyczuwalna była silna woń marihuany. Mężczyzna przyznał, że razem ze swoim kolegą, pasażerem opla, palił marihuanę. Kierowca chcąc uniknąć konsekwencji swojego czynu zaproponował mundurowym 500 zł „aby załatwić sprawę”. Przy 27-letnim koledze kierowcy policjanci znaleźli woreczek z suszem roślinnym, który po badaniu testerem narkotykowym okazał się marihuaną. Gdy policjanci zgłosili dyżurnemu stan kierowcy i narkotyki pasażera, 24-latek ponownie zaproponował łapówkę, tym razem podnosząc stawkę do 2 tys. zł. Policjanci zareagowali odpowiednio do sytuacji i obydwu mężczyzn zatrzymali. Krew kierowcy zostanie przebadana w laboratorium w celu potwierdzenia, ze był on pod wpływem narkotyków.

Mężczyźni w policyjnych celach czekają na przesłuchanie przez prokuratora. Za usiłowanie przekupienia policjantów oraz prowadzenie pod wpływem środków odurzających grozić może do 8 lat pozbawiania wolności, natomiast pasażerowi grozi do 3 lat za kratkami.


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja@gazetakaszubska.pl

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Uroczysta gala podsumowująca 3. Międzyszkolny Konkurs ,,MŁODZI DLA DEMOKRACJI’’
LCK Fregata zaprasza na Danfoss Kino Letnie w Lęborku
Laureat tegorocznego „Fryderyka” zagra w Lęborku
Historia nad Słupią, czyli V Słupski Festiwal Historyczny
Wójt Potęgowa wiceprezesem ogólnopolskiego stowarzyszenia samorządowców
Kaszubska Gala Kulinarna-poznaj kaszubskie potrawy
Wolontariusze z żonkilami wyruszą po datki dla lęborskiego hospicjum
Pomorskie Pola Nadziei już w weekend

Najnowsze komentarze