Piękny bongo nie ma jeszcze imienia

16 kwietnia 2013r. | Drukuj

Żyje w afrykańskim lesie, ma olbrzymie uszy i niezwykłe umaszczenie. W gdańskim zoo urodziła się piękna antylopa bongo. Pracownicy ogrodu w Oliwie nie wymyślili jeszcze imienia dla antylopiego samca.

Fot. Zoo w Oliwie

Fot. Zoo w Oliwie

W gdańskim zoo  pięknie ubarwione antylopy bongo można podziwiać od  roku. Na początku zoo sprowadziło z Opola dwa samce, a później także samicę w ciąży, która właśnie urodziła młodego. Za kilka dni dwutygodniowy bongo wyjdzie po raz pierwszy na wybieg. Za dwa lata zostanie najprawdopodobniej oddany do innego europejskiego ogrodu zoologicznego, o czym zdecyduje koordynator gatunku.  Samczyk jest zdrowy i z apetytem pije mleko matki o imieniu Smilla. Na razie jednak nie ma imienia. Pracownicy zoo czekają więc na propozycje.

Fot. Zoo w Oliwie

Fot. Zoo w Oliwie

 Bongo to największa spośród afrykańskich leśnych antylop zamieszkująca afrykańskie lasy tropikalne i góry w Dolinie Konga. Na skutek nadmiernych polowań bongo stało się w ostatnim dziesięcioleciu zdecydowanie rzadkie. Gatunek zagrożony wyginięciem. Dzieli przestrzeń życiową z okapi i słoniem leśnym.  W europejskich ogrodach zoologicznych gatunek jest  rzadko hodowany, w Polsce m.in. w warszawskim i opolskim zoo.

Fot. Zoo w Oliwie

Fot. Zoo w Oliwie

 


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz