Klasa o profilu policyjnym w liceum w gm. Krokowa

11 kwietnia 2013r. | Drukuj

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłaninie (gm. Krokowa) powstanie w nowym roku szkolnym klasa liceum o profilu policyjnym. Uczniowie tej klasy, jako pierwsi w powiecie będą mogli zdobywać fachową wiedzę, niezbędną do podjęcia późniejszej pracy w zawodzie policjanta.

fot. Komenda Powiatowa Policji w Pucku

fot. Komenda Powiatowa Policji w Pucku

Po raz pierwszy w powiecie puckim w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłaninie zostanie utworzona klasa liceum o profilu policyjnym. Wczoraj odbyło się uroczyste podpisanie listu intencyjnego oraz porozumienia współpracy w zakresie utworzenia klasy profilowanej. Dokumenty podpisali Komendant Powiatowy Policji w Pucku, Starosta Powiatu Puckiego oraz Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłaninie.

Współpraca ma na celu kształtowanie postaw młodzieży klasy policyjnej, zdobywanie wiedzy i umiejętności w zakresie organizacji i zapewnienia bezpieczeństwa oraz kształtowanie pozytywnego wizerunku Policji. Uczniowie klasy policyjnej będą mieli okazję zapoznać się ze specyfiką pracy policjanta w ramach zajęć organizowanych w puckiej komendzie. Niewykluczone, że zajęcia z młodzieżą będą prowadzić także puccy funkcjonariusze – informuje rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pucku, Łukasz Dettlaff.

Obecnie trwają przygotowania dotyczące wprowadzenia umundurowania uczniów tej klasy oraz zatwierdzenia programu nauczania i przedmiotów zawodowych. Klasa o profilu policyjnym nie jest i nie będzie jedyna w tej szkole. Obecnie młodzież kształci się już w zawodzie funkcjonariusza Straży Granicznej, a od września uczniowie kształcić się będą także w zawodzie strażaka – dodaje Dettlaff.


Opublikowano w: PuckWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze