Klasa o profilu policyjnym w liceum w gm. Krokowa

11 kwietnia 2013r. | Drukuj

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłaninie (gm. Krokowa) powstanie w nowym roku szkolnym klasa liceum o profilu policyjnym. Uczniowie tej klasy, jako pierwsi w powiecie będą mogli zdobywać fachową wiedzę, niezbędną do podjęcia późniejszej pracy w zawodzie policjanta.

fot. Komenda Powiatowa Policji w Pucku

fot. Komenda Powiatowa Policji w Pucku

Po raz pierwszy w powiecie puckim w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłaninie zostanie utworzona klasa liceum o profilu policyjnym. Wczoraj odbyło się uroczyste podpisanie listu intencyjnego oraz porozumienia współpracy w zakresie utworzenia klasy profilowanej. Dokumenty podpisali Komendant Powiatowy Policji w Pucku, Starosta Powiatu Puckiego oraz Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłaninie.

Współpraca ma na celu kształtowanie postaw młodzieży klasy policyjnej, zdobywanie wiedzy i umiejętności w zakresie organizacji i zapewnienia bezpieczeństwa oraz kształtowanie pozytywnego wizerunku Policji. Uczniowie klasy policyjnej będą mieli okazję zapoznać się ze specyfiką pracy policjanta w ramach zajęć organizowanych w puckiej komendzie. Niewykluczone, że zajęcia z młodzieżą będą prowadzić także puccy funkcjonariusze – informuje rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pucku, Łukasz Dettlaff.

Obecnie trwają przygotowania dotyczące wprowadzenia umundurowania uczniów tej klasy oraz zatwierdzenia programu nauczania i przedmiotów zawodowych. Klasa o profilu policyjnym nie jest i nie będzie jedyna w tej szkole. Obecnie młodzież kształci się już w zawodzie funkcjonariusza Straży Granicznej, a od września uczniowie kształcić się będą także w zawodzie strażaka – dodaje Dettlaff.


Opublikowano w: PuckWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem

Najnowsze komentarze