Nielegalnie wydobywali bursztyn. Zostaną teraz ukarani

11 kwietnia 2013r. | Drukuj

Pięciu mężczyzn nielegalnie wydobywających bursztyn w okolicach Kątów Rybackich ujęli funkcjonariusze Straży Granicznej z Krynicy Morskiej. Na miejscu zabezpieczono również sprzęt do płukania jantaru o szacunkowej wartości przeszło trzech tysięcy złotych.

fot.Morski Oddział SG

fot.Morski Oddział SG

Wszyscy mężczyźni w wieku od 29 do 51 lat to mieszkańcy gminy Sztutowo. Bursztyn pozyskiwali na plaży w rejonie Kątów Rybackich. Na widok wspólnego patrolu funkcjonariuszy Straży Granicznej i Straży Leśnej cztery osoby próbowały uciekać samochodem, jednak po krótkim pościgu zostały zatrzymane – informuje Andrzej Juźwiak, rzecznik prasowy Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku. Przy mężczyznach znaleziono sprzęt do pozyskiwania bursztynu, m.in. węże strażackie, aluminiowe rury i motopompę. Ich wartość oszacowano na przeszło trzy tysiące złotych – dodaje Juźwiak.

Dokumentacja z tej sprawy i zarekwirowany sprzęt zostanie przekazany Policji w Nowym Dworze Gdańskim. Sprawcom nielegalnego pozyskiwania bursztynu grożą kary grzywny i przepadek mienia wykorzystywanego do tego procederu.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz