20 maja ruszy kino w Wejherowie

04 kwietnia 2013r. | Drukuj

W nowy obiekcie Wejherowskiego Centrum Kultury znajduje się nowoczesne kino, które zacznie działać już 20 maja. Kino w Wejherowie to nie tylko pokaz filmów komercyjnych czy niszowych, to również aktywna działalność w zakresie edukacji filmowej. Po dawnym kinie Świt przyszedł czas na nowoczesną technologię.

fot. kadr z filmu zrealizowanego przez Miasto Wejherowo/youtube

fot. kadr z filmu zrealizowanego przez Miasto Wejherowo/youtube

Kino w Wejherowie było od zawsze, wcześniej nowoczesne obecnie kina, zastępowało kino Świt. Teraz po wielu latach powraca nowe kino z nowymi możliwościami, w nowych technologiach cyfrowych, dobrego obrazu, kina 3D. Od 2004 roku WCK organizowało kino studyjne, które co roku cieszyło się coraz to większą popularnością. Nowe kino pomieści 374 osoby oferując kino komercyjny oraz niszowe. Ponadto prezentowane będą realizacje amatorskie, odbywać się będą lekcje w kinie. WCK od sześciu lat współpracuje z Gdyńską Szkołą Filmową, która w ramach replik filmów konkursowych z Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych udostępnia część programu festiwalowego. Dodatkowo realizowany ma być program z TVN EduKino oraz szerzej będzie można się dowiedzieć i zapoznać z filmami animowanymi dzięki znajdującej się w WCK pracowni animacji filmowych. Start kina 20 maja 2013 roku.

[youtube_sc url=”http://youtu.be/uPzko2R3VWo”]


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz