W Gdyni wyciągają mieszkańców z domów

03 kwietnia 2013r. | Drukuj

Darmowe konsultacje z trenerami, seminaria, wspólne spędzanie czasu na świeżym powietrzu. To nowa kampania „Gdyńskie poruszenie”. Do biegania, jazdy na rowerze i maszerowania z kijkami namawiać będą ambasadorzy akcji: aktorzy Anna Przybylska i Joachim Lamża, dziennikarz i prezenter „Wiadomości” Michał Adamczyk i gdyńskie cheerleaderki, a także profesjonalni trenerzy.

fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

Liczne badania z ostatnich 30 lat wskazują na pozytywny wpływ wysiłku fizycznego na dobre samopoczucie i zdrowie psychiczne. Ćwiczenia fizyczne niejednokrotnie stawia się w leczeniu depresji i terapii osób o przewlekle obniżonym nastroju na równi z farmakologią.

Gdynia daje szansę wszystkim tym, którzy chcą aktywnie spędzić swój wolny czas i zadbać o siebie. – „Gdyńskie poruszenie” to wielkie zaproszenie do wspólnej aktywności, zachęta, dla wszystkich, którzy poprzez sport chcą poprawić zdrowie, nastrój. Będziemy uczyć, instruować, wciągać do sportu – mówi prezydent Gdyni Wojciech Szczurek. – Kluczem do sukcesu jest powszechne przekonanie, że sport jest fajnym pomysłem na życie – zaznacza.

Treningi w dzielnicach odbywać się będą co dwa tygodnie. Podczas zajęć będzie też można zbadać jak układa się stopa podczas biegu, czy dobrać odpowiednie kijki. Raz w miesiącu w obiektach Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji będą odbywały się także seminaria z udziałem nie tylko trenerów, ale też lekarzy sportowych i profesjonalnych doradców. Na stronie www.gdyniasport.pl znaleźć można harmonogram spotkań i wiele praktycznych informacji na temat biegania, jazdy na rowerze i nordic walkingu oraz o eventach, jakie organizowane będą w ramach kampanii.

Ponadto Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował bogatą ofertę bezpłatnych zajęć przeznaczonych dla każdego bez względu na wiek czy przygotowanie fizyczne zarówno na świeżym powietrzu jak i w pomieszczeniach zamkniętych. Między innymi: zajęcia z cyklu Biegam Bo Lubię, zajęcia z Jogi, zajęcia Tai Chi, zajęcia fitness dla seniora czy zajęcia rowerowe MTB.

Galeria

fot. mat. prasowe


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz