„MY HERITAGE” Tomasza Sobisza w lęborskim muzeum

05 kwietnia 2013r. | Drukuj

Dziś, 5 kwietnia w „piwnicy” lęborskiego muzeum odbędzie się wernisaż wystawy artysty-rzeźbiarza Tomasza Sobisza. Wystawa nosi tytuł „MY HERITAGE”. Start o godzinie 18.00.

www.muzeum.lebork.pl

www.muzeum.lebork.pl

Tomasz Sobisz pochodzi z Lęborka. Ukończył ASP w Gdańsku. Dyplom otrzymał w 1998 r. Obecnie pracuje w macierzystej uczelni w stopniu doktora i jest adiunktem w pracowni prof. Sławoja Ostrowskiego.

Rzeźbiarski dorobek realizacyjny Tomasza Sobisza został uhonorowany wieloma prestiżowymi nagrodami, m.in. Nagrodą Ministra Kultury i Sztuki, Nagrodą Prezydenta Gdańska w dziedzinie kultury, Nagrodą Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku za osiągnięcia artystyczno – projektowe i realizacje rzeźbiarskie o charakterze martyrologicznym czy ostatnio Nagrodą na Triennale Sztuki Pomorskiej w PGS w Sopocie. W 2012 roku Tomasz Sobisz otrzymał Medal „PRO PATRIA”. Tomasz Sobisz brał udział w kilkunastu wystawach indywidualnych i kilkudziesięciu zbiorowych w kraju i za granicą.

Na wystawie „MY HERITAGE” zostanie zaprezentowanych kilka najnowszych małych obiektów rzeźbiarskich oraz dokumentacja fotograficzna wybranych realizacji pomnikowych (premierowo w takim zestawieniu). Ponadto jedna z prac z cyklu „patrimonium”, „kolekcja nieśmiertelników” oraz multimedialny „stabil 4.33″.

Wystawie będzie towarzyszył wykład pt. „MY HERITAGE” o dziedzictwie i budowaniu tożsamości.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz