Flaga z napisem „Gdynia Karwiny” w Watykanie. Kto ją trzymał?

21 marca 2013r. | Drukuj

Flagę z napisem „Gdynia Karwiny” widzieli chyba wszyscy, którzy przed telewizorami czekali na ogłoszenie wyboru nowego Papieża. W pierwszych rzędach na Placu Watykańskim stała pani Aleksandra Błasiak, od kilku lat mieszkająca w Rzymie.

fot. UM w Gdyni

fot. UM w Gdyni

– Okazuje się, że flagą machała Aleksandra Błasiak, od kilku lat mieszkająca w Rzymie. Jej rodzice nadal mieszkają na Karwinach – informują urzędnicy UM w Gdyni, którzy zdjęcie ze znaną już flagą umieścili na profilu miasta na Facebooku. – Opublikowany wieczorem 13 marca 2013 r. post o fladze z napisem „Gdynia Karwiny” w Watykanie w chwili ogłaszania wyboru Papieża, okazał się rekordowym wpisem na portalu społecznościowym. Informację polubiło 3.200 osób, a udostępniło 413 – z zadowoleniem mówią urzędnicy UM w Gdyni. Co o samej sytuacji powiedziała urzędnikom właścicielka flagi, Aleksandra Błasiak?

– „Kiedy byłam małą dziewczynką i mieszkałam w Gdyni, do mojego miasta przyjechał Jan Paweł II i 11.06.1987r. skierował te słowa: Jako pierwszą pozdrawiam GDYNIĘ… Pamiętam, że się uśmiechałam i machałam mu malutką flagą… 13.03.2013 spotkał mnie wielki zaszczyt bycia osobiście na samym początku Placu Watykańskiego i przywitania Papieża Francesco w imieniu całej Gdyni i mojej kochanej dzielnicy Karwiny I. Dzisiaj, GDYNIA, jako pierwsza, witała Papieża Dużą Flagą… Niech Pan Bóg mu błogosławi w Jego posłudze apostolskiej, a Matka Boża otacza go swoją opieką… Pozdrawiam Gdynię i całe Trójmiasto…”. Pani Aleksandra czekała na wybór Papieża 2 dni. „Padało bez przerwy, byliśmy przemoczeni do kości. Nareszcie Dym!!! Jest biały dym. MAMY PAPIEŻA!!! Deszcz w tym momencie przestał padać” – relacjonuje gdynianka z Rzymu.

 Urzędnicy zachęcają do tego typu okazywania więzi z miastem Gdynia na ważnych wydarzeniach, imprezach sportowych, koncertach. Różnego rodzaju zdjęcia obrazujące tę więź można przesłać na adres [email protected]

 


Opublikowano w: GdyniaTrójmiastoWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz