Nowe pomysły na przestrzeń wokół Dworca Głównego w Gdyni

21 marca 2013r. | Drukuj

W lutym 2013 roku w Gdyni rozpoczęto realizację europejskiego projektu ENTER.HUB. W projekcie udział bierze 10 miast i 2 regiony z 9 różnych państw. Projekt trwa 27 miesięcy i zakończy się w kwietniu 2015 roku. Jego całkowity koszt to 717 410 EUR, w tym 40 730 EUR przeznaczone zostało na realizację części gdyńskiej.

fot. mat. prasowe

fot. mat. prasowe

Miasta partnerskie w ramach projektu będą jak najlepiej eksploatować teren wokół węzła kolejowego i czerpać oraz tworzyć jak największe korzyści dla mieszkańców i turystów. – W ramach projektu ENTER.HUB, miasta partnerskie będą realizowały zadania uzależnione od roli ich węzła w sieci transportowej. Działania te dotyczą np. poprawy funkcjonowania transportu publicznego w okolicy węzła (Łódź), poprawy jego wizerunku (Ulm), rozwoju usług logistycznych w węźle (Orebro). Węzeł transportowy na dworcu w Gdyni Głównej będzie miał strategiczną rolę w przedstawieniu atutów miasta. Zespół zadaniowy opracuje koncepcję zagospodarowania terenu węzła w sposób, który zapewni lepszą informację i ułatwi dostęp do istotnych z punktu widzenia gospodarczego, turystycznego, kulturowego i usługowego miejsc. Turyści i mieszkańcy bez problemu zlokalizują miejsca przyjazdu/odjazdu wybranego środka transportu.

Dzięki projektowi węzeł ma szansę przyczynić się do pozyskania nowych inwestorów dla Gdyni. Istotną rolę w koncepcji stanowi ograniczenie barier dla osób z trudnościami w poruszaniu się – informują urzędnicy UM w Gdyni. Ważnym elementem ENTER.HUB jest wymiana wiedzy i doświadczeń pomiędzy partnerami. – Gdyński zespół zadaniowy dokona przeglądu istniejących koncepcji zagospodarowania węzła, omówi sprawdzone i skuteczne rozwiązania z innych miast, wdroży dobre praktyki w plan zagospodarowania gdyńskiego węzła, a także rozważy szansę rozwoju nowych usług typu: Bike&Ride, Park&Ride, Rent a Bike. Przedstawiciele będą uczestniczyć wraz z reprezentantami miast partnerskich w warsztatach, podczas których omówią dotychczasowe działania i wspólnie poszukają najlepszych rozwiązań problemów danego węzła – dodają urzędnicy UM w Gdyni.


Opublikowano w: GdyniaTrójmiastoWiadomości
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze