Mistrzostwa Nordic Walking w Łebie już po raz drugi

22 marca 2013r. | Drukuj
W najbliższą sobotę, 23 marca odbędą się II Mistrzostwa Nordic Walking Łeba o Palmę Pierwszeństwa inaugurujące zawody z cyklu Pucharu Pomorza. Impreza trwać będzie przez cały weekend, od 22 do 24 marca. W te dni oprócz samych zmagań „z kijkami” zaplanowane są również inne atrakcje.
CIT Łeba

CIT Łeba

23 marca w Łebie odbędą się Mistrzostwa Nordic Walking. Cała impreza będzie trwać od piątku do niedzieli. W tych dniach oprócz samych mistrzostw będą dostępne również inne atrakcje takie jak koncert szant, taneczny wieczór Nordic Walking z uroczystą kolacją czy wycieczka na Wydmy Ruchome i do Słowińskiego Parku Narodowego.

Trasa zawodów, podobnie jak w zeszłym roku, będzie prowadziła przez odcinek plaży i las. Uczestnicy będą zatem spacerować w towarzystwie morza i w otulinie sosnowej, gdzie oprócz widoków rodem z pocztówek odczują kontakt z nienaruszoną przyrodą. Mistrzostwa Nordic Walking to nie tylko zabawa dla wyczynowców. Spotykają się tam ludzie z różnych środowisk, w różnym wieku, z rodzinami i przyjaciółmi, ludzie ze wspólną pasją jaką jest sport, a dokładniej Nordic Walking. Właśnie dla tych wszystkich osób organizatorzy zawodów tworzą święto aktywnych, połączenie wypoczynku z rywalizacją w sportowym duchu.

Łeba kojarzona jest głównie z okresem letnim, co jest bardzo krzywdzące, gdyż właśnie poza wakacjami wychodzi na jaw prawdziwy klimat otoczenia. Po sezonie gwar turystów ucicha, a przyroda zachwyca i dodaje zdrowia oraz energii. Impreza rozpoczyna się już 22 marca, aby udostępnić wszystkim zainteresowanym kontakt z Łebą „nieznaną” i pokazać interesujące trasy spacerowo–nordicowe.

Ranga Pucharu Pomorza w Nordic Walking wzrosła od zeszłego roku, a nowy sezon Pucharu przyniesie wiele niespodzianek. Cykl zawodów w tym roku liczył będzie 7 imprez (Łeba, Koszalin, Jarosławiec, Grudziądz, Węgorzyno, Sztum i Sławno). Puchar Pomorza po raz pierwszy odbędzie się pod Patronatem Polskiej Federacji Nordic Walking.

W zeszłym roku w Łebie było aż 400 osób. Może teraz uda się pobić ten rekord. Zainteresowani udziałem w mistrzostwach mogą zapisać się na stronach www.elektronicznezapisy.pl oraz www.zdrowotel.pl/nordic

Na II Mistrzostwa Nordic Walking Łeba 2013 o Palmę Pierwszeństwa zapraszamy do ośrodka ZDROWOTEL ŁEBA przy ul. Nadmorskiej 15/17 w Łebie.


Opublikowano w: Bez kategoriiLęborkWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz