W Słupsku powstał Sąd Arbitrażowy

14 marca 2013r. | Drukuj

Wczoraj w siedzibie Słupskiej Izby Przemysłowo – Handlowej na Region Słupski powstał Sąd Arbitrażowy, który ma podobne kompetencje co sądy powszechne, a decyzje wydawane przez arbitrów są uznawane przez prawo i przez państwo.

fot. GK

fot. GK

Uroczysta inauguracja rozpoczęła się od przestawienia rysu historycznego sądownictwa arbitrażowego, następnie odbyło się wręczenie nominacji władzom sądowym i złożenie przez nich przyrzeczenia. W inauguracji udział wzięli lokalni samorządowcy oraz poseł na Sejm RP Zbigniew Konwiński, który jak sam powiedział utworzenie Sądu Arbitrażowego zmniejszy czas oczekiwania na rozprawę w sądzie powszechnym i zmniejszy koszty postępowania dla obywateli. Prezes Sądu Arbitrażowego Lech Feder dodał, że czas oczekiwania na rozprawę trwa od 3 do 5 tygodni, rozpatrywane są wszystkie wnioski oprócz spraw alimentacyjnych. Honorowym Patronatem Sądu Arbitrażowego przy Słupskiej Izbie Przemysłowo – Handlowej został Dariusz Dumanowski Prezes Sądu Okręgowego w Słupsku, który obiecał wsparcie.

W skład sądu weszli przedstawiciele zawodów prawniczych, doświadczeni działacze gospodarczy i przedstawiciele samorządu gospodarczego.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz