Tydzień z internetem w rumskiej bibliotece

12 marca 2013r. | Drukuj

Co roku odbywa się ogólnoeuropejska kampania „Tydzień z Internetem”, która ma zachęcić jak najwięcej osób do korzystania z internetu. Do akcji przyłącza się MBP w Rumi, która kieruje swój program spotkań do osób 50 +.

fot. mat. prasowe

fot. mat. prasowe

Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi bierze udział w Tygodniu z Internetem 2013, który odbędzie się 18-24 marca w całej Europie. Polską edycję Tygodnia z Internetem 2013 wspólnie koordynują: Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Fundacja Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo oraz Stowarzyszenie Miasta w Internecie. – W ramach obchodu Tygodnia z Internetem w dniu 18 marca 2013 r. o godz. 16.00 w Bibliotece Głównej, przy ul. Pomorskiej 11, organizujemy spotkanie „Pierwszy krok w cyfrowy świat”. Kierujemy je do osób 50+ znających podstawy obsługi komputera. Zapisy są prowadzone w Wypożyczalni dla Dorosłych. Liczba miejsc ograniczona – informuje MBP w Rumi.

Warto dowiedzieć się w jaki sposób i gdzie można czerpać jak najwięcej informacji, to jedna z możliwości jakie daje internet. Rozwijać swoje hobby, pasje konsultując je z innymi na portalach społecznościowych czy np. odkryć gdzie i w jaki sposób zrobić zakupy w sieci. Tydzień z Internetem to kampania mająca na celu zachęcenie jak największej liczby osób do skorzystania z Internetu. W poprzednich dwóch edycjach (2011, 2012) udział wzięło ponad 250 tysięcy osób z kilkudziesięciu krajów, w tym 15 tysięcy osób z Polski. Kampanię aktywnie wspiera Neelie Kroes, Wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej i Komisarz Unii Europejskiej ds. Agendy Cyfrowej.

 


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz